Процентні витрати банку "Траст" перевищили його процентні доходи на 40,2 млн грн.

Все про економіку та фінанси

Відповідно до звітності банку «Траст», його прибуток у січні-червні склав 400 тис грн (за аналогічний період минулого року був збиток 1,8 млн грн) на фоні розформування резервів на 2,95 млн грн.

Як писав Finbalance, за підсумками першого півріччя банк «Траст» увійшов у п’ятірку банків, у яких процентні витрати перевищили процентні доходи на 40,2 млн грн (тоді як за аналогічний період минулого року процентні доходи перевищували процентні витрати на 1,65 млн грн). Чистий комісійний дохід банку становив 58 млн грн (торік за цей період – 39,54 млн грн).

На кінець ІІ кварталу власний капітал банку становив 95,8 млн грн, обсяг коштів клієнтів – 628,9 млн грн, обсяг активів – 825 млн грн. Кредитний портфель за мінусом резервів – 563,2 млн грн. Резерв під знецінення кредитів – 65,1 млн грн. Частка кредитів населенню у портфелі – 97,66% (в основному – на поточні потреби).

08 серпня позачергові збори акціонерів банку "Траст" ухвалили рішення про збільшення його статутного капіталу на 80 млн грн шляхом приватного розмiщення додаткових простих iменних акцiй.

Нагадаємо, за підсумками 2015 року банк «Траст» звітував про збиток 38,26 млн грн, тоді як у 2014 році декларувався прибуток 207 тис грн. У 2015 році процентні витрати банку перевищили його процентні доходи на 47,6 млн грн, що вдвічі більше, ніж було в 2014 році (23,8 млн грн). Комісійні доходи були 74,78 млн грн. (у 2014 році – 79,8 млн грн), а комісійні витрати – 628 тис грн (у 2014 році – 868 тис грн).

В аудиторському висновку аудиторської фірми «Украудит ХХІ-Захід» до річної звітності банку «Траст» за 2015 рік констатується, що переважно через недооцінку банком кредитних ризиків за реструктуризованими кредитами відповідних до прийнятих внутрішніх положень банку, які приведені у відповідність до Міжнародних стандартів бухгалтерського обліку та фінансової звітності, сума страхових резервів за ними занижена на 24,1 млн грн.

«В результаті встановлених аудитом розбіжностей, сума отриманого банком за 2015 рік збитку повинна була б бути більшою на 16,9 млн грн, або на 44,18% і становити 55,16 млн грн», - констатується в аудиторському висновку.

Разом з тим, аудитори зазначили, що банк «Траст» взяв до уваги зауваження при складанні звітності за І кварталі та доформував резерви за кредитними операціями в розмірі 10,8 млн грн.

Крім того, аудитори вказали, що на кінець 2015 року у строкових періодах від 1 до 3 місяців, від 3 місяців до 6 місяців ризик невідповідності між активами та зобов’язаннями банку, що характеризують ліквідність банку, є «суттєвим, а значення показників невідповідності перевищує рекомендовану величину – 10% активів».

Ще аудитори висловили думку, що «якість управління активами та пасивами банку в 2015 році, а також адекватність системи управління банківськими ризиками є незадовільною, а також обтяженою суттєвим погіршенням фінансового стану позичальників у зв’язку з кризовими явищами в економіці країни».

За даними НБУ, на 22.02.2016 основним бенефіціаром банку «Траст» був Володимир Авраменко, який прямо та опосередковано контролював 78,9% акцій фінустанови. Як відомо, він основний власник EasyPay та один з бенефіціарів кондитерської групи "АВК".

Про намагання Сбербанку, Промінвестбанку та «Райффайзен Банку Аваль» стягнути з групи АВК близько 3 млрд грн див. тут.

Читайте детально про фінстан УкрексімбанкуОщадбанкуУкргазбанку,  ПриватбанкуПУМБРайффайзен Банку АвальУкрсиббанкуОТП БанкуУкрсоцбанку/UniCreditАльфа-БанкуПромінвестбанкуВТБ БанкуСбербанкуПлатинум БанкуФінбанкуКредит ДніпроДіамантбанку"Південний"А-Банкубанку "Восток"банків "Кліринговий дім" та "Місто-банку"ТаскомбанкуІндустріалбанку та Експрес-банкуБанку інвестицій та заощадженьФортуна-банку,"Глобус"банку "Форвард"Правекс-банку"Авангард"Міжнародного інвестиційного банку.