Промінвестбанк відсудив 1,1 млрд грн у групи "Донецьксталь"

Все про економіку та фінанси

07 травня Госпсуд Донецької області частково задовольнив позов Промінвестбанку та вирішив стягнути з ТОВ “САВІ” (позичальник) 41,6 млн дол та 37,4 млн грн заборгованості за кредитним договором №20-3288/2-1 від 28.11.2011.

Як писав Finbalance, Госпсуд Донецької області також розглядає позов Промінвестбанку до ПАТ «Ясинівський коксохімічний завод» (поручитель) про стягнення відповідного боргу за вказаним договором №20-3288/2-1 від 28.11.2011.

Нагадаємо, “Ясинівський коксохімічний завод” входить у групу “Донецьксталь”, яку пов’язують з Віктором Нусенкісом.

У держреєстрі кінцевим бенефіціаром компанії (як і ПрАТ "Донецьксталь" - металургійний завод" та ПАТ "Шахтоуправління "Покровське") вказаний кіпріот Дінос Паспалідес. Засновником ТОВ “САВІ” значиться компанія Tulsa International INC (Ліберія), а кінцевим бенефіціаром - кіпріот Ксенофонтос Ансі.

Як писав Finbalance, група ICU придбала права вимоги Сбербанку до “Донецьксталі” на 3,4 млрд грн з дисконтом 88%, права вимоги ВТБ Банку на 2,8 млрд грн - з дисконтом 85%, права вимоги Дельта Банку на 1,1 млрд грн - з дисконтом 70%.

У 2010 році група ICU публічно заявляла, що під її управлінням відбувається реструктуризація боргового портфелю ЗАТ "Донецьксталь" - металургійний завод" на 850 млн дол. У 2011 році "Донецьксталь" констатувала завершення реструктуризації боргу на 820 млн дол. Як зауважувалося, координаційний комітет з реструктуризації боргу включав в себе SMBC, ING Bank Amsterdam/Україна, Unicredit Bank AG Munich/Україна, BNP Paribas, Raiffesen Bank International AG і "Сітібанк" (Україна). У 2015 році Макар Пасенюк (співвласник ICU) розповідав, що ICU займається реструктуризацією боргів «Донецьксталі» по другому колу.

Раніше група ICU утрималася від коментарів з приводу того, за які кошти - власні чи залучені (клієнтські, кредитні тощо) були викуплені борги “Донецьксталі” перед Сбербанком та ВТБ Банком на 250 млн дол.

“ICU продовжує активну роботу з моніторингу ринку проблемних боргів і купівлі якісних активів цього класу. Ми розглядаємо можливість придбання проблемних активів як у комерційних банків, так і у Фонду гарантування вкладів фізичних осіб”, - йшлося у відповіді ICU на запит Finbalance.