Промінвестбанк озвучив свою версію конфлікту з "Укрзалізницею"

Все про економіку та фінанси

Промінвестбанк називає законними свої дії зі стягнення боргу АТ "Укрзалізниця", який компанія повністю припинила обслуговувати у вересні 2017 року, повідомила прес-служба банку у відповідь на запит агентства "Інтерфакс-Україна".

Як зазначено в повідомленні, протягом 2011-2014 років дочірні підприємства "Укрзалізниці" - "Південно-Західна залізниця" та "Південна залізниця" залучили кредити Промінвестбанку на загальну суму $153,25 млн. Кінцевий термін погашення заборгованості згідно з умовами кредитних договорів закінчився 22 грудня 2014 року і 3 березня 2015 року відповідно, проте кредити так і не було погашено.

"Банк багаторазово пропонував "Укрзалізниці" врегулювати заборгованість, включно з можливістю списання нарахованих штрафних санкцій, оплати боргу за погодженим графіком та його частковою реструктуризацією. Лише після закінчення терміну в 30 місяців банк був вимушений звернутися до суду. Проте керівництво компанії зосередилося на примушуванні банку до дисконтування боргу, використовуючи як аргументи намір припинити сплату відсотків і спричинити мільярдні збитки через формування резервів. Погрози було реалізовано, коли у вересні 2017 року "Укрзалізниця" без жодного повідомлення припинила сплату відсотків за кредитами", - п в повідомленні.