Промінвестбанк заявив, що апеляційний суд зняв "приватівський" арешт з майна

Все про економіку та фінанси

Київський апеляційний суд зняв арешт із майна ПАТ "Промінвестбанк", який було накладено в рамках рішення Апеляційного суду Києва від 5 вересня 2018 року про арешт акцій українських "дочок" російських держбанків, пише "Інтерфакс-Україна" з посиланням на повідомлення фінстанови.

"4 грудня 2018 року Київський апеляційний суд задовольнив скаргу ПАТ «Промінвестбанк», визнав неправомірними дії та скасував постанову приватного виконавця виконавчого округу м. Києва від 20.09.2018 щодо відкриття виконавчого провадження про примусове виконання ухвали Апеляційного суду міста Києва від 05 вересня 2018 року за заявою Товариства з обмеженою відповідальністю «Приватофіс».

Згодом, 6 грудня 2018 року, цим же судом задоволено скаргу ПАТ «Промінвестбанк», скасовано постанову приватного виконавця та знято арешт з майна банку.

Законні інтереси ПАТ «Промінвестбанк» щодо вказаних справ відновлено в повному обсязі", - заявив Промінвестбанк.

Як повідомлялося, Апеляційний суд Києва 5 вересня вирішив накласти арешт на акції ВТБ Банку, Промінвестбанку та Сбербанку. Це рішення ухвалено через заяву про забезпечення позову екс-голови правління Приватбанку Олександра Дубілета і ще 17 компаній, що мали активи в Криму, про визнання та виконання рішення Міжнародного арбітражного суду в Гаазі (Permanent Court of Arbitration) від 2 березня про стягнення з РФ компенсації за нерухоме майно.

Ухвалою суду від 5 вересня ВТБ, Промінвестбанку та Сбербанку також заборонено здійснювати ліквідацію або реорганізацію юридичної особи, здійснювати будь-які дії, спрямовані на відчуження належного банкам рухомого та нерухомого майна, зокрема, за договорами купівлі-продажу, обміну, дарування тощо.

Згідно з матеріалами справи, Гаазький арбітраж присудив позивачам сумарно близько $130,5 млн компенсації за нерухомість, $9,2 млн компенсації витрат на судовий процес, а також відсотки на зазначені суми за ставкою 12-міс. LIBOR+1% складних відсотків щорічно.

Серед позивачів, зокрема, компанії "Аеробуд", "Крим Девелопмент", "Нива-тур", "УБК-Інвест", "Едельвейс-2000", ПП "Планета", "Приватофіс", "Приватленд", "Дан-Панорама", "Санаторій Енергетик", КУА "Фінансовий капітал" і КУА "Фінансовий вектор".

22 жовтня Київський апеляційний суд задовольнив скаргу Промінвестбанку (в справі №796/165/2018) та скасував постанову приватного виконавця від 21.09.2018 про арешт майна (акцій) банку в рамках виконавчого провадження №57266483, відкритого на виконання ухвали Апеляційного суду м. Києва від 05.09.2018 за заявою ТОВ “Крим Дівелопмент”. Згодом "приватівці" оскаржили судову ухвалу від 22.10.2018.