Прокуратура два роки готує обвинувачення Приходьку в справі на 2 млрд грн.

Все про економіку та фінанси

Суд відправив на доопрацювання обвинувальний акт стосовно колишнього першого заступника Голови Нацбанку України Бориса Приходька та екс-голови правління ПАТ «Аграрний фонд» Олександра Кірюка, обвинувачених у заволодінні 2,069 млрд грн коштів «Аграрного фонду» у змові із високопосадовцями «Брокбізнесбанку» Сергія Курченка. Про це свідчить ухвала Печерського райсуду Києва від 6 жовтня, пишуть "Наші гроші".

Обвинувальний акт повернуто старшому прокурору другого відділу процесуального керівництва управління процесуального керівництва у кримінальних провадженнях слідчих центрального апарату Генпрокуратури Адріанові Лупу у зв’язку з його невідповідністю вимогам КПК України.

Підставою для повернення акту стало те, що в ньому вказано, що Приходьку і Кірюку інкримінується вчинення злочину у співучасті з головою правління АТ «Брокбізнесбанк» Олександром Динником та головою Наглядової ради банку Денисом Бугаєм. Проте останні не є фігурантами цього провадження – розслідування відносно них здійснюється в окремих справах. А це унеможливлює розгляд даного кримінального провадження за їх відсутності. Прокурор або має прибрати з обвинувального акту посилання на прізвища топ-менеджерів «Брокбізнесбанку», або зробити їх обвинуваченими по даному провадженню.

Крім того, суд зазначив, що юридичне формулювання обвинувачення сформульовано неповно, а саме не зазначено на чию користь були обернені 2,069 млрд грн, що має вирішальне значення для розгляду справи. При цьому обвинувачення не містить детального опису фактичних обставин, які б свідчили про спільність умислу Приходька і Кірюка з розподілом ролей та заздалегідь розробленим ними злочинним планом, додав суд.