Прокуратура: директор казначейства Ощадбанку - підозрюваний в ОВДП-справі

Все про економіку та фінанси

Прокуратура м. Києва в офіційній заяві констатувала, що "в Києві повідомлено про підозру директору казначейства «Ощадбанк», зловживання якого завдали держбанку майже 17 млн гривень збитків".

"Київською місцевою прокуратурою №6 спільно з ГУ КЗЕ Служби безпеки України повідомлено про підозру директора казначейства АТ “Ощадбанк”, зловживання якого завдали фінансовій установі майже 17 млн гривень збитків.

Досудовим розслідуванням встановлено, що посадовець держбанку під час операцій із облігаціями внутрішньої державної позики, що належали АТ «Ощадбанк», налагодив злочинну схему заволодіння банківськими коштами.

Так, через посередників службовець відчужував вказані облігації собі та іншим фізичним особам, а отримані від виплати доходу за облігаціями грошові кошти привласнював особисто та перераховував вищезазначеним фізичним особам.

Як наслідок державною банківською установою було недоотримано прибуток від операцій із цінними паперами на загальну суму майже 17 млн гривень.

Наразі банківському працівнику повідомлено про підозру за 2 ст. 364 КК України.

За клопотанням місцевої прокуратури Печерським районним судом міста Києва підозрюваному обрано запобіжний захід у вигляді домашнього арешту з носінням електронного браслету та відсторонено від виконання службових обов`язків"
, - йдеться в повідомленні прокуратури. 

Нагадаємо, вчора аналогічну заяву робила СБУ.

В Ощадбанку з цього приводу зазначали таке: 

"Вважаємо за необхідне надати офіційне уточнення від Ощадбанку щодо судового рішення, яке стосується працівника банку.

Запобіжний захід за рішенням суду застосовано до керівника одного з департаментів банку. За наявною у банку інформацією, вказані обставини стосуються операцій, що проводились у період до 2014 року.

Банком отримано відповідні документи, рішення суду буде виконане належним чином. Співробітника відсторонено від виконання службових обов’язків. Банк працює в стандартному режимі".

відсторонено від виконання службових обов’язків. Банк працює в стандартному режимі".

Про низку кримінальних проваджень щодо сумнівних операцій Ощадбанку з ОВДП читайте тут.

Про фінансовий стан Ощадбанку (в т.ч. потребу докапіталізації) див. тут.