Прокуратура перевіряє рішення суду про незаконність ліквідації банку "Київська Русь"

Все про економіку та фінанси

Відповідно до ухвали Печерського райсуду м. Києва від 25 квітня, прокуратура м. Києва провадить досудове розслідування у кримінальному провадженні №42016100000001252 за фактом винесення суддями Київського апеляційного адмінсуду 05.12.2016 завідомо неправосудного рішення.

Цим судовим рішенням було задоволено позов акціонера банку «Київська Русь» та визнано недійними рішення НБУ про віднесення банку до неплатоспроможних і його ліквідацію. Також Київський апеляційний адмінсуд зобов`язав НБУ дати змогу банку «Київська Русь» у «розумний строк провести дії з фінансового оздоровлення банку після проведення заходів з його ліквідації» (цитата з ухвали суду).

За даними Фонду гарантування, на 01.04.2017 вкладникам банку «Київська Русь» у межах гарантійної суми було виплачено компенсації на 2,14 млрд грн.

У Фонді констатували, що вартість активів банку «Київська Русь» «на папері» складала 5,63 млрд грн., натомість незалежні оцінщики оцінили їхню ринкову вартість у 1,34 млрд грн.

Дані ФГВФО про виведення коштів з банку «Київська Русь» через схемне кредитування юросіб, придбання та/або прийняття у заставу за кредитами «сміттєвих» цінних паперів та через операції з Meinl Bank див. тут.