Продавці підакцизних товарів зобов’язані використовувати касові апарати, - Мінфін

Все про економіку та фінанси

У п’ятницю відбулася зустріч заступника міністра фінансів Олени Макеєвої з керівниками українських ринків для обговорення питань щодо застосування РРО для платників податків, які здійснюють продаж товарів на ринках та дрібно-роздрібну торгівлю через засоби пересувної мережі, повідомляє прес-служба Мінфіну.

Під час зустрічі представники Мінфіну та ДФС ще раз звернули увагу представників ринків на те, що норма щодо обов’язкового застосування РРО не стосуватиметься мікробізнесу, адже РРО не потрібно застосовувати платникам єдиного податку І групи, що мають оборот до 300 тис гривень на рік, а також тих представників ІІ і ІІІ груп, що є фізичними особами-підприємцями, та здійснюють діяльність на ринках та продаж товарів дрібно-роздрібної торговельної мережі через засоби пересувної мережі. Водночас це виключення не стосується платників, які здійснюють торгівлю підакцизними товарами, і тому зобов’язані використовувати РРО незалежно від місця здійснення їх діяльності, в тому числі й на ринках.

Одночасно у Мінфіні зауважили, що, за даними ДФС, сьогодні в Україні існує 1663 суб’єкти господарювання, які заявляють себе як ринки, хоча лише 740 з них надали документи, які підтверджують їхнє право на організацію ринкової торгівлі. Тому з метою уникнення непорозумінь з підприємцями, які здійснюють діяльність на ринках, представники Мінфіну звернули увагу адміністрацій ринків на необхідність документального підтвердження статусу ринку (цільового призначення земельної ділянки). Для цього до 1 серпня 2015 року адміністрації ринків мають подати копії відповідних документів до органів ДФС за місцем реєстрації платників, які утримують ринки. Лише за цієї умови підприємці, що здійснюють діяльність на цих ринках, будуть мати право не застосовувати РРО.

«Міністерство фінансів продовжує активно працювати над збільшенням податкової бази, в тому числі – за рахунок детінізації економіки України, а запровадження реєстраторів розрахункових операцій є одним із дієвих механізмів досягнення поставленої мети. Обов’язкове використання РРО повністю відповідає європейським стандартам ведення бізнесу, яке дозволить Україні крок за кроком приблизитися до європейських стандартів життя», - наголошують у Мінфіні.

Нагадаємо, що законом від 28 грудня 2014 року № 71-VIII було введено в дію нові правила ведення бізнесу для платників єдиного податку (фізичних осіб-підприємців) другої та третьої груп. Передбачено, що усі платники єдиного податку другої та третьої груп, крім тих, хто здійснює діяльність на ринках, при продажу товарів дрібно-роздрібної торговельної мережі через засоби пересувної мережі, повинні застосовувати реєстратори розрахункових операцій тобто – касові апарати. Таке нововведення запрацює відносно платників єдиного податку третьої групи з 1 липня 2015 року, а для платників єдиного податку другої групи з 1 січня 2016 року.