Приватизація ОПЗ: стартова ціна може скласти $54 млн

Все про економіку та фінанси

Нова стартова ціна ПАТ "Одеський припортовий завод" (ОПЗ) при приватизації може скласти $54 млн, повідомив перший заступник голови правління підприємства Микола Щуриков, пише "Інтерфакс-Україна".

"Наступний етап приватизації оголошений. Документи всі готові. Проведено оцінку для встановлення стартової ціни приватизації. Вона склала еквівалент $54 млн. Це в 10 разів нижче ціни трирічної давності. Всі документи давно знаходяться в ФДМ. Чому ФДМ не випускає їх на Кабмін і затягує до закінчення термінів дії оцінки, нам невідомо", - написав він на своїй Facebook-сторінці.

Як повідомлялося, Україна двічі в 2016 році виставляла ОПЗ на продаж: спочатку в липні за стартовою ціною 13,175 млрд грн, а потім в грудні за зниженою ціною 5,16 млрд грн, однак обидва рази безрезультатно.

Прем`єр Володимир Гройсман в інтерв`ю для агентства "Інтерфакс-Україна", коментуючи в т.ч. процес приватизації ОПЗ, зазначив серед іншого, що "накрутили там якихось боргів [у т.ч. перед структурами Д. Фірташа, - ред.], потім визнали борги в судах – це окреме для дослідження правоохоронними органами питання, потім завищили ціну продажу, потім завели уряд у глухий кут у цьому питанні". "Я вважаю, що протидія буде, але наша позиція буде чесною і прозорою", - запевнив глава уряду.