"Приватбанку" знадобився черговий стабілізаційний кредит від НБУ на 700 млн грн.

Все про економіку та фінанси

За даними НБУ, 27 лютого правління Нацбанку прийняло постанову про надання «Приватбанку» чергової суми стабілізаційного кредиту – 700 млн. грн. – терміном на два роки.

Як зазначається, відповідне рішення НБУ ухвалив з метою «своєчасного виконання Приватбанком своїх зобов’язань перед вкладниками – фізичними особами».

«Як забезпечення за кредитом рефінансування Національного банку України надано рухоме майно у вигляді залізничного рухомого складу та поруку власника істотної участі в ПАТ КБ "ПРИВАТБАНК". Оцінку застави здійснила одна з провідних міжнародних аудиторських компаній, що відповідає критеріям, установленим нормативно-правовими актами Національного банку України.

Однією з умов надання кредиту рефінансування є його використання ПАТ КБ "ПРИВАТБАНК" виключно для виконання своїх зобов’язань перед фізичними особами.

Під час прийняття цього рішення регулятор керувався тим, що в ПАТ КБ "ПРИВАТБАНК" зосереджено 26% від обсягу вкладів фізичних осіб по банківській системі та 15% активів банківської системи, а сама фінансова установа є найбільшим банком України і має статус ощадного спеціалізованого (кошти фізичних осіб становлять більше 50% пасивів банку)», - йдеться в повідомленні НБУ.

Нагадаємо, що в четвер, 19 лютого, правління НБУ прийняло постанову про виділення Приватбанку стабілізаційного кредиту на 2,28 млрд грн на два роки знову ж таки "для забезпечення своєчасного виконання банком своїх зобов`язань перед вкладниками — фізичними особами". Також установа в лютому отримала черговий транш стабкредиту на 309 млн грн (згідно з рішенням НБУ від 4 грудня 2014 р.). У січні поточного року НБУ надав "Привату" стабкредити на 2,38 млрд грн.

За підсумками всього 2014 року "Приватбанк" отримав від регулятора рефінансування строком від 30 днів на суму близько 20,8 млрд грн, причому стабкредити (які надаються мінімум на два роки) з них становили 9,9 млрд грн. В абсолютному вимірі це була найбільша суму в банківській системі.

Торік портфель гривневих депозитів фізосіб у "Приватбанку" зменшився на 9,65 млрд грн. (-15,9%), а валютних – на суму біля 2,16 млрд дол (-37,5%), що в абсолютному вимірі є найбільшими втратами у системі, але у відносному вимірі (частка портфелю) – дещо менше від середньоринкових показників.

"Помітним" для балансу банку був і відтік коштів юросіб: «мінус» по гривневому портфелю становив 1,74 млрд грн. (-11,2%), по валютному – біля 160,4 млн дол (-11,3%).