Приватбанк заявляє про 7,2 млрд грн прибутку за січень-жовтень

Все про економіку та фінанси

Заступник голови правління Приватбанку Галина Пахачук заявила, що цей банк у 2018 році отримає як мінімум 5 млрд грн чистого прибутку і закладає такий показник як мінімальний в проект фінансового плану на 2019 рік, пише "Інтерфакс-Україна".

Г. Пахачук додала, що на поточний рік у банку є більш оптимістичні очікування щодо чистого прибутку, однак не стала їх називати.

За її словами, за 10 місяців цього року чистий прибуток банку склав 7,2 млрд грн і міг бути значно більшим, якби не  потреба сформувати 5,8 млрд грн резервів за відновленими зобов`язаннями 10 пов`язаних з колишніми власниками офшорних компаній на $206 млн "плюс" відсотки, оскільки оформити права власності на переданий в їх забезпечення румунський завод великогабаритних шин не вдалося, наразі він знаходиться в процесі банкрутства. Водночас заступник голови правління Приватбанку підкреслила, що з формуванням цих резервів процес резервування токсичного кредитного портфелю банку на 206 млрд грн фактично завершено.

Про платежі "приватівців" по кредитам і лізинг/оренду активів банку - тут.

Як пише “ЛігаБізнесІнформ”, Г. Пахачук наголосила, що Приватбанк не потребує докапіталізації державою - “всі додаткові ризики ми здатні покрити за рахунок свого прибутку" (цитата).

Вона уточнила, що близько половини процентного доходу банку генерують ОВДП, отримані в ході докапіталізації - 8,7 млрд грн з початку року. Ще 1 млрд грн він отримав від короткострокових держоблігацій, в які вклався самостійно. Комісійний дохід Приватбанку за 9 місяців - 13,1 млрд грн.

За словами Г. Пахачук, ускладнює роботу банків з заставами і те, що вони не можуть продавати майно за "голландської" моделі зі зниженням ціни, як це робить Фонд гарантування. Через це на балансі можуть накопичуватися дрібні активи: у Привата є портфель з тисячі невеликих об`єктів - квартир і машин - вартістю в 6 млрд грн. "З вересня 2017 роки ми намагаємося продавати їх на СЕТАМ і ПриватМаркет, в місяць отримуємо близько 6-10 млн грн", - говорить Г. Пахачук.