Приватбанк каже, що повністю "відновив рахунки" Cargill

Все про економіку та фінанси

Прес-служба Приватбанку у відповідь на запит Finbalance повідомила, що Приватбанк «в повному обсязі відновив роботу рахунків американської корпорації Cargill, які обслуговуються банком – після проведення ініційованих банком технологічних операцій і отримання роз`яснень від ФГВФО і НБУ».

«З моменту виникнення ситуації з рахунками Cargill, що не залежить від банку і пов`язана з процедурою передачі банку в держвласність, Приватбанк цілеспрямовано вів роботу для безумовного виконання зобов`язань перед клієнтом, - зазначив перший заступник голови правління Приватбанку Олександр Дубровін. - Усі технологічні процедури, пов`язані з роботою рахунків компанії, були проведені нами в рамках законодавства в максимальні строки, ми досягли взаєморозуміння з Cargill з питань співпраці з банком».

Як писав Finbalance, за неофіційними даними джерел ведучого програми "Гроші" (1+1) Олександра Дубінського, Приватбанк готується повернути американській корпорації Cargill 70 млн дол, які були примусово конвертовані в капітал банку в рамках процесу націоналізації «Привату». «Для цього вистачило заяви корпорації про готовність йти в американські суди та наступного прохання американського посла до міністра фінансів «зайти на чай», - зауважував журналіст.

Згодом О. Дубінський додав, що гроші Cargill вже повернуті: "Для цього спеціально не відключали програму опердень (ОДБ), і всю ніч робили проводки. Продав Cargill Мінфін акції Приватбанку номіналом в 1 гривню за 70 млн дол".

Водночас джерело Finbalance в уряді спростувало інформацію, що боргові зобов’язання Приватбанку перед американською корпорацією Cargill потрапили під примусову конвертацію в капітал під час націоналізації банку.

«Cargill не був частиною bail-in та обміну на акції, тому інформація некоректна», - зазначив високопоставлений співрозмовник Finbalance, коментуючи неофіційні дані, що Приватбанк ніби готується повернути Cargill 70 млн дол, які ніби були списані Фондом гарантування під час роботи в "Приваті" тимчасової адміністрації. 

Довідково

19-21 грудня Фонд гарантування збільшив статутний капітал Приватбанку на 29,4 млрд грн (до 50,7 млрд грн) – за рахунок примусової конвертації в акції банку вкладів пов’язаних осіб та необтяжених зобов’язань Приватбанку перед юр- та фізособами, що не пов’язані з банком (крім коштів за поточними та депозитними рахунками таких осіб). Це було зроблено відповідно до статті 41-1 Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб». Після завершення вказаної операції (т.зв. bail-in) Мінфін викупив Приватбанк у Фонду гарантування за 1 грн та «залив» у статутний капітал банку 107 млрд грн (додатковий випуск акцій на вказану суму був оплачений держоблігаціями).

НБУ офіційно підтверджував, що під вказане списання потрапили зобов’язання Приватбанку перед держателями євробондів, обсяг випуску яких становив 595 млн дол. Принаймні, частина з цих кредиторів Приватбанку (серед яких є в т.ч. структури, пов’язані з екс-акціонерами) має намір судитися з цього приводу. У Приватбанку заперечували можливість накладання арешту на його коррахунки в іноземних банках у рамках відповідних спорів (що могло б ускладнити проведення ним валютних розрахунків).

Екс-акціонер Приватбанку Геннадій Боголюбов підтверджував, що під примусову конвертацію в капітал потрапили в т.ч. кошти родини Суркісів (він називав суму «сотні мільйонів доларів»; «Дзеркало тижня» писало про 300 млн дол).