Приватбанк через поліцію "відкликає" мільярдні позови до фірм "імені" Коломойського

Все про економіку та фінанси

27 листопада за заявою Приватбанку працівники Головного управління Нацполіції в Дніпропетровській області відкрили кримінальне провадження №12017040650004019 за статтею 358 Кримінального кодексу («Підроблення документів, печаток, штампів та бланків, їх збут, використання підроблених документів»). Це випливає з витягу з ЄРДР (див. нижче), який оприлюднив журналіст Сергій Лямець.

Згідно з документом, в заяві Приватбанку йшлося про те, що «невстановлена особа надала від імені працівника ПАТ «КБ «Приватбанк» до господарського суду Дніпропетровської області завідомо підроблені документи, а саме довіреності на представництво інтересів ПАТ «КБ «Приватбанк», на підставі яких було подано позови про стягнення заборгованості за кредитними договорами до наступних підприємств: ТОВ «Адор ЛТД», ТОВ «Гастел Груп», ТОВ «Пром Гарант Плюс».

Як писав Finbalance, вказані три компанії фігурують у переліку структур, які стали позичальниками Приватбанку за підсумками торішньої реструктуризації/трансформації його корпоративного портфелю. Причому Приватбанк подав до них позови на 50 млрд грн. Серед відповідачів фігурують у т.ч. ТОВ «Гастел Груп» (з якого Приватбанк в судовому порядку намагається стягнути 4,14 млрд грн) і ТОВ «Пром Гарант Плюс» (в якого Приватбанк вимагає повернути 5,16 млрд грн).

С. Лямець не виключає, що вказана історія може бути результатом «змови Порошенка та одного поважного бізнесмена з трьома паспортами» (слід розуміти, мається на увазі І. Коломойський), а заява в райвідділ поліції – це «спроба ці позови відкликати тишком-нишком». «Справді - раптом хтось із активістів побачить, що "Приват"[банк] відкликав заяву. А так - ніби й не вони. Головне - не порушувати договірняк між ІВК [І. Коломойський] і Портретом [П. Порошенком]», - припускає С. Лямець.

На думку журналіста, може бути й варіант (якщо П. Порошенко теоретично і намагається "наздогнати" екс-співвласника Приватбанку), що І. Коломойський домовився зі співробітниками Приватбанку, «стимулюючи» відкликання позовів, поданих проти нечужих йому компаній.

«Сенс такого маневру зрозумілий – він заблокує суди на роки. А там або віслюк здохне, або падишах нездужає. Ну, або "Приват" засне вічним сном, або президент передумає йти на другий термін. Отже, ніякого суду проти Коломойського не буде», - резюмує С. Лямець.