Приватбанк планує списати мільярдні борги фізосіб і МСБ

Все про економіку та фінанси

Заступник глави правління Приватбанку Галина Пахачук заявила, що 26 листопада банк розпочинає проект масштабної реструктуризації проблемних активів, в ході якого майже мільйон клієнтів зможуть погасити свої кредити на пільгових умовах, пише УНІАН з посиланням на прес-службу фінустанови.

Як зазначається, потенційна база реструктуризації становить 87,7 млрд грн, або 961,6 тис кредитних договорів, які не обслуговуються понад 90 днів.

Банк надасть можливість позичальникам, які уклали кредитні договори до 16 грудня 2016 року і не мають можливості погасити заборгованість, право скористатися 47 варіантами реструктуризації.

У Приватбанку звернули увагу, що 80,7 млрд грн заборгованості, або 516 тисяч договорів - це портфель проблемних кредитів станом на 16 грудня 2016 року.

За інформацією банку, перша черга реструктуризації запланована з 26 листопада 2018 по 26 листопада 2019 року і включає майже 300 тисяч договорів на 48,5 мільярда гривень.

У цій черзі клієнти роздрібного, малого та середнього бізнесу, бізнес споживчого кредитування.

Як уточнює dt.ua, умови реструктуризації будуть залежати від обсягів та типу позики.

Аванс складатиме мінімум 15% від суми реструктуризації, ставка річних - 13-16% в гривні та 0,01% в доларах США та євро. В результаті реструктуризації усі кредити в іноземній валюті будуть переведені у національну валюту. У більшості випадків позичальникам запропонують лише повернути тіло позики та більшу частину відсотків без нарахованих штрафів, комісій та пені.

Як зазначається, загалом Приватбанк не розраховує, що зможе повернути увесь об`єм заборгованості, за орієнтовними підрахунками банк планує повернути близько 3,5 млрд грн. Сума прощеної заборгованості має скласти близько 5,7 млрд грн.

Решта коштів, тобто левова частка, буде списана за рахунок сформованих резервів банку. Але остаточне рішення про таке списання має приймати Мінфін, як акціонер "Приватбанку". І прийматимуть його лише після завершення процесу реструктуризації.