Приватбанк сформував резерви під корпоративні кредити ще на 6 млрд грн

Все про економіку та фінанси

Наглядова рада Приватбанку погодила рішення правління банку щодо формування 100% резерву за заборгованістю 10 іноземних компаній-позичальників на суму понад 272,3 млн доларів США (включаючи 196 млн доларів США основної заборгованості та 75 млн доларів США відсотків за кредитами), йдеться в повідомленні фінустанови.

"Зважаючи на істотний розмір заборгованості за кредитними договорами, а також те, що процесі виробництва погашення заборгованості, що мав відбутися в контексті виконання попередніми власниками своїх зобов’язань щодо погодження капіталу банку з нормативними вимогами, не був виконаний, банк змушений покривати збитки минулих періодів у розмірі 5,9 млрд грн і сформувати у вересні 2018 року 100% резервів на покриття таких збитків за рахунок прибутку від поточної діяльності банку.

Приватбанк звернувся до Генеральної прокуратури України з відповідною заявою про вчинення кримінального правопорушення щодо завданих збитків", - констатує прес-служба банку.

Як писав Finbalance, за січень-серпень Приватбанк декларував прибуток 9,7 млрд грн (не в останню чергу - завдяки процентним доходам по докапіталізаційним ОВДП).