Приватбанк поліпшив до 12,8 млрд грн оцінку прибутку за 2018 рік, виплати топам зросли втричі

Все про економіку та фінанси

Відповідно до звітності Приватбанку, за підсумками 2018 року він задекларував прибуток 12,8 млрд грн (тоді як раніше звітував про прибуток 11,7 млрд грн за вказаний період), з яких 11,5 млрд грн буде спрямовано на виплату дивідендів для акціонера (державі в особі Міністерства фінансів).

Крім того, Приватбанк поліпшив оцінку фінрезультату за 2017 рік: наразі він констатує прибуток 378 млн грн, тоді як раніше інформував про збиток 23,9 млрд грн.

Нагадаємо, Приватбанк заявляв, що в І кварталі 2019 року він отримав 7 млрд грн прибутку та очікує позитивний фінрезультат за підсумками всього 2019 року на рівні понад 10 млрд грн.

Заступник голови правління Приватбанку Галина Пахачук констатувала, що близько половини процентного доходу банку генерують держоблігації, отримані в ході націоналізації.

На фоні нещодавно колишній співвласник Приватбанку Ігор Коломойський заявив, що “Приватбанк збитковий, і якби не відсотки по ОВДП, то він би "заробляв" мінус 400 млн доларів” (цитата). “За рахунок відсотків [по ОВДП за рік, - ред.] банк отримує близько 15-16 млрд грн (близько 600 млн доларів). Відсотків вистачає на те, щоб покрити збитки банку і показати нібито прибуток”, - констатував бізнесмен.

За оцінками Приватбанку, на кінець 2018 року "обгрунтовано можливе" ослаблення курсу гривні щодо долара на 20% могло б завдати йому збитків на 10,6 млрд грн, а зміцнення гривні щодо долара на 5% принесло б прибуток 2,66 млрд грн.

За даними банку, за 2018 рік винагорода членів його наглядової ради та правління складалася із заробітної плати, відрахувань у пенсійний фонд та інших короткострокових виплат у загальній сумі 123 млн грн (за 2017 рік - 44 млн грн).

Аудитор звітності Приватбанку - EY - звернув увагу, що в 2018 році банк відмінив визнання заставного майна та визнав кредит клієнту в сумі 5,6 млрд грн.

За даними Приватбанку, на 01.01.2019 обсяг непрацюючих кредитів, пов`язаних з екс-власниками, становив 212,8 млрд грн. Банк зазначає, що визнав "збитки на 209,45 млрд грн резерву" (цитата).

У кінці лютого 2019 року заступник глави правління Приватбанку Галина Пахачук заявила, що Приватбанк з ​​січня майже нічого не отримує в рахунок обслуговування "токсичного" портфеля кредитів, виданих для осіб, пов`язаних з колишніми власниками і топ-менеджментом банку.

"З січня потік практично припинився. До цього (він обслуговувався) 2% від всього. Ми навіть в нашому бюджеті, коли прогнозуємо безпосередньо фінансовий результат, беремо в бюджеті нуль відсотків очікування від цього потоку", - сказала Г. Пахачук.

Після націоналізації Приватбанку НБУ публічно стверджував, що понад 95% корпоративного кредитного портфелю фінустанови - це інсайдерські позики. Ігор Коломойський цю інформацію спростовував.