Приватбанк подав ще один позов до компанії Кагановського - на 1,5 млрд грн

Все про економіку та фінанси

Госпсуд Дніпропетровської області розглядає позов Приватбанку до ТОВ "Перспектива Приват Дівелопмент" про стягнення 1,47 млрд грн заборгованості (провадження було порушене 11 липня).

У рамках цієї справи ТОВ «Перспектива Приват Дівелопмент» подавало зустрічний позов до Приватбанку щодо визнання недійсним кредитного договору №DNHL0000000487 від 17.01.2006, який уклали Приватбанк і ТОВ «Перспектива Приват Дівелопмент». Водночас суд повернув без розгляду зустрічний позов у зв’язку з несплатою судового збору.

За даними держреєстру, засновниками ТОВ «Перспектива Приват Дівелопмент» є Олександр Кагановський, Олександр Зайцев, компанія «Деламаре Інвестментс Лімітед» (Беліз).

Як писав Finbalance, Госпсуд Дніпропетровської області також розглядає позов Приватбанку до ТОВ «Перспектива Інвестмент» про стягнення 37,7 млн дол на підставі кредитного договору №DNHL0000000455 від 16.11.2005.

Згідно з судовими матеріалами, за даними банку, із вказаної суми позовних вимог 14,1 млн дол - заборгованість за кредитом; 16,9 млн дол – заборгованість по процентам за користування кредитом; 4,7 млн дол – пеня за несвоєчасність виконання зобов`язань за договором тощо.

У рамках цієї справи ТОВ «Перспектива Інвестмент» подавало зустрічний позов – про визнання недійсним кредитного договору. Суд першої інстанції 31.07.2017 повернув без розгляду цю позовну заяву, з огляду на те, що не було надано належних доказів направлення копії зустрічної позовної заяви з додатками на юридичну адресу відповідача за зустрічним позовом.

За даними держреєстру, засновниками ТОВ «Перспектива Інвестмент» є Олександр Кагановський та Олександр Зайцев.

У 2008 році ЗМІ оцінювали статки О. Кагановського в 65 млн дол.

Корпорація «Перспектива» працює на будівельному ринку Дніпропетровська з 1996 року, спеціалізується на будівництві елітної нерухомості. Засновник і президент корпорації - О. Кагановський (принаймні, він був ним). "Перспектива" збудувала і ввела в експлуатацію бізнес-центри "Цитадель-1", "Цитадель-2", житлові комплекси "Первозванівська", "Бельведер", "Вежі" тощо. Наразі корпорація «Перспектива» будує житловий комплекс комплекс «Фестивальний», житловий комплекс по вул. Дзержинського, 25.

P.S.

У назві ТОВ «Перспектива Приват Дівелопмент» привертає увагу слово «Приват». Що спонукає не виключати, що бенефіціари Приватбанку могли мати стосунок до компанії-позичальника. Будучи, по суті, партнерами того ж О. Кагановського. Якщо це так, то цей випадок зрештою вписується в модель «ісламського банкінгу», який приписували Приватбанку в період його роботи до націоналізації.

Про дискусії щодо реальної частки інсайдерських кредитів у портфелі Приватбанку читайте тут.