Приватбанк не виключає зв`язок екс-власників з деякими держателями його євробондів

Все про економіку та фінанси

Приватбанк у відповіді на арбітражне провадження, ініціюване держателями його єврооблігацій на $175 млн з погашенням 28.02.2018 і на $200 млн з погашенням 23.01.2018, апелює до обставин випуску та розміщення цінних паперів, йдеться в повідомленні довірителя (трасті) за євробондами - Madison Pacific Trust Limited, пише "Інтерфакс-Україна".

"Одне з підстав, виходячи з якої Приватбанк заявляє про намір захищати свої інтереси в арбітражному провадженні, відноситься до обставин випуску та викупу деякими власниками єврооблігацій, а також до можливого зв`язку між власниками цінних паперів і колишніми власниками Приватбанку", - зазначається в документі.

Виходячи з цього, Приватбанк попросив Madison Pacific Trust Limited звернутися до власників цінних паперів з проханням ідентифікувати себе, в т.ч. вказати обсяг цінних паперів у власності, дату покупки, а також їх кінцевого власника.

Як повідомлялося, в рамках націоналізації Приватбанку його зобов`язання перед спеціально створеною британською компанією (SPV) - емітентом єврооблігацій - підлягали процедурі bail-in і були обмінені на акції додаткової емісії банку. Йдеться про три випусках єврооблігацій: на $175 млн за ставкою 10,875% з погашенням 28.02.2018, на $200 млн за ставкою 10,25% з погашенням 23.01.2018 (з яких $40 млн було погашено в серпні 2016 року), а також на $220 млн за ставкою 11% (облігації субординованого боргу) з погашенням в 2021 році.

Емітентом єврооблігацій з погашенням в січні і лютому 2018 року була зареєстрована у Великій Британії спеціальна структура (special purpose vehicle, SPV) UK SPV Credit Finance plc. Єврооблігації з погашенням в 2021 році були емітовані через ICBC Standard Bank Plc (Велика Британія), однак під час їх реструктуризації цей борг був переоформлений на UK SPV Credit Finance plc.

Після націоналізації Приватбанку компанія-емітент цінних паперів залишилася в його власності.

На початку жовтня 2017 року Приватбанк змінив трасті по єврооблігаціях на $175 млн і на $200 млн. Із 3 жовтня 2017 року новим довірителем виступає Madison Pacific Trust Limited замість Deutsche Trustee Company Limited (Великобританія).

Madison Pacific Trust Limited 2 листопада повідомив банк про дострокове стягнення заборгованості за євробондами і 8 листопада подав заяви до Лондонського арбітражного суду (The London Court of International Arbitration, LCIA) для ініціювання арбітражного провадження.