Приватбанк не домігся перегляду кредитної угоди з "приватівським" позичальником

Все про економіку та фінанси

14 грудня Госпсуд Дніпропетровської області відмовився задовольнити позов Приватбанку до ТОВ "Сільськогосподарська фірма "Агростар" щодо визнання недійсним договору про внесення змін від 13.12.2016 до кредитного договору №DNHSLON06907 від 28.10.2016 (йдеться про кредитну лінію на 330 млн грн).

На думку Приватбанку, договір про внесення змін до кредитної угоди було підписано посадовою особою фінустанови (колишнім першим заступником глави правління Приватбанку) з перевищенням повноважень. Суд не погодився з такою оцінкою, вказавши серед іншого, що внесення змін у кредитний договір було погоджене з кредитним комітетом банку.

Вказаним договором про внесення змін до договору про кредитну лінію останній було викладено в новій редакції, у т.ч.

- виключено умови щодо прав банку вимагати від позичальника дострокового повернення кредиту, сплати відсотків та інших платежів у разі невиконання або неналежного виконання останнім зобов`язань за кредитним договором;
- щодо форми відсоткової ставки та порядку її зміни;
- щодо права банку на договірне списання коштів з рахунків позичальника в рахунок погашення заборгованості за кредитним договором тощо.

За даними держреєстру, засновниками ТОВ "Сільськогосподарська фірма "Агростар" є ТОВ "Приват-Агро-Альянс" і ТОВ "Агроцентр-Україна". Учасники аграрного ринку пов’язують ці структури з «приватівцями».

Про інші невдалі судові спори Приватбанку з позичальниками читайте тут.