Приватбанк інформує клієнтів про ризик масового фішингу особистих даних

Все про економіку та фінанси

Прес-служба Приватбанку оприлюднила офіційну заяву, в якій, як зазначається, "попереджає клієнтів про появу в Україні нової схеми масового фішингу особистих даних під приводом подачі колективного позову до банку" (цитата).

Як зазначається, "оголошений групою осіб збір даних клієнтів, нібито необхідний для подачі колективного позову до банку під вигаданими приводами, є безпрецедентним в історії банківського ринку випадком масового фішингу особистих даних".

"Приватбанк нагадує своїм клієнтам, що передача особистих даних третім особам, тим більше через відкриті джерела і невідомі сайти, несе потенційну загрозу використання цих даних шахраями, - йдеться в офіційній заяві Приватбанку. - Крім того, фішери припускають використання електронного цифрового підпису клієнтів, що може привести до заволодіння ЕЦП клієнтів третіми особами".

Як зауважують у Приватбанку, фішери обіцяють клієнтам банку гроші в разі "виграшу" позову в обмін на заповнення анкети з зазначенням всіх особистих даних, в тому числі і тих, які можуть бути використані для шахрайських операцій.