Приватбанк: суд Лондона продовжив арешт активів Коломойського і Боголюбова

Все про економіку та фінанси

Приватбанк заявив, що Високий суд Лондона за підсумками засідання 19 січня продовжив дію наказу про арешт активів Ігоря Коломойського і Геннадія Боголюбова на суму понад $2,5 млрд до чергового указу суду, пише агентство "Інтерфакс-Україна". 

Крім того, додали в прес-службі Приватбанку, суд зобов`язав Коломойського і Г.Боголюбова розкрити інформацію про всі свої активи обмеженому колу осіб, які безпосередньо беруть участь в розгляді справи.

Як зазначається, Приватбанк в грудні 2017 року подав позов до Високого суду Лондона проти Коломойського, Боголюбова, а також компаній Teamtrend Ltd., Trade Point Agro Ltd., Collyer Ltd., Rossyn Investing Corp., Milbert Ventures Inc. і ZAO Ukrtransitservices Ltd., які, ймовірно, їм належать або знаходяться під їх контролем.

Раніше ці компанії фігурували в ухвалах Печерського райсуду м. Києва від 29 липня 2016 року, якими передбачався арешт ряду рахунків у кіпрській філії Приватбанку в рамках розслідування про заволодіння кредитів рефінансування НБУ на суму 19 млрд грн.

Згідно з ухвалами суду, посадові особи Приватбанку видали кредити в сумах від $18 млн до $73 млн 42-ом підконтрольним підприємством під заставу майнових прав на товар. Після цього ці компанії уклали угоди (здійснивши 100%-ву передоплату) з метою отримання товарів, перерахувавши кошти на рахунки нерезидентів: Teamtrend Ltd., Trade Point Agro Ltd., Collyer Ltd., Rossyan Investing Corp, ZAO Ukrtransitservice Ltd., Milbert Ventures Inc.

Консалтингова компанія Gabara Strategies (працює в інтересах Коломойського і Боголюбова), коментуючи для агентства Reuters інформацію про можливе виведення в офшори 1,7 млрд дол, у т.ч. за участі Trade Point Agro Limited, запевнила, що «кредити згаданим компаніям не привели до втрати $1,7 млрд або якихось збитків в Приватбанку». «Кредити були погашені, і ПриватБанк завжди володів достатнім забезпеченням по цих кредитах», - йдеться в заяві, в якій також сказано, що будь-яке протилежне твердження буде «бездоказовим і необґрунтованим». Разом з тим, представники Коломойського і Боголюбова не уточнили, яким чином кредити були погашені.

У червні 2017 року заступник глави НБУ Катерина Рожкова в інтерв’ю для Finbalance висловила сумнів у тому, що в 2014 році з Приватбанку виводилося рефінансування, надане Нацбанком.

«Навіть у «Привата» був відтік близько 60 млрд грн, а ми як рефінанс надали йому близько 25 млрд грн, решту він покривав сам. Як тут виводити?», - зазначила тоді К. Рожкова.

Крім того, в листопаді 2014 року глава НБУ Валерія Гонтарева таким чином коментувала інформацію ЗМІ про можливі сумнівні імпортні контракти, які відбувалися за участі Приватбанку: 

"Я не бачила у Приватбанку операції з виведення 11 млрд грн. Поки я бачила у нього, як і у інших банків, лише відтік депозитів. І не бачила я, щоб Приват затримав хоча б одну платіжку. На сьогоднішній день у мене претензій до Привату немає".