Прибуток Приватбанку знизився до 5,4 млрд грн, - Крумханзл

Все про економіку та фінанси

За підсумками трьох кварталів прибуток Приватбанку склав 5,356 млрд грн, заявив глава правління фінустанови Петр Крумханзл в інтерв’ю “Економічній правді”.

Нагадаємо, за січень-серпень Приватбанк декларував прибуток 9,7 млрд грн.

“У вересні Приватбанк сформував 100% резервів за заборгованістю десяти іноземних компаній-позичальників, що виникла ще до націоналізації. Банк буде усіма можливими методами повертати свої кредитні кошти, але наразі змушений покрити збитки минулих періодів у розмірі 5,9 млрд грн з прибутку від поточної діяльності банку. Можу вам твердо пообіцяти, що до кінця 2018 року Приватбанк буде одним з найбільш прибуткових банків на ринку”, - зазначив П. Крумханзл.

Він уточнив, що за 9 місяців чистий процентний дохід банку становив 10,7 млрд грн, а чистий комісійний дохід — 11,7 млрд грн. Портфель роздрібного кредитування зріс на 7,9 млрд грн до 48,3 млрд грн. 

“Я очікую, що плани стосовно нарощування кредитного портфелю залишаться незмінними навіть за умови, що облікова ставка не знизиться. Облікова ставка є важливим, але не єдиний фактором впливу”, - додав банкір.

Також він констатував, що Приватбанк планує підвищити зарплати своїм співробітникам.

Говорячи про способи управління портфелем проблемних активів банку, які пов’язані з колишніми власниками, П. Крумханзл зауважив, що рішення щодо того, як рухатися в цьому питанні, “повністю залежить від Мінфіну як єдиного акціонера”.

“Найпоширеніший світовий досвід — розділення здорової і токсичної частин банку, робота з ними як з двома окремими юридичними особами. Для управління цими частинами потрібні різні професіонали. Чим менше вони впливають один на одного, тим кращий результат вони можуть дати”, - додав банкір.

Він підкреслив, що Приватбанк не потребує додаткової капіталізації.

“У випадку призупинення співпраці з МВФ українська економіка потрапить у складну ситуацію. Ми вже аналізували такий сценарій, але суттєвих загроз у такій ситуації для Приватбанку ми не бачимо”, - констатував глава правління Приватбанку.