При НБУ можуть створити “ПДВ-банк”. МВФ - “за”

Все про економіку та фінанси

У Державній фіскальній службі розглядають два варіанти введення електронного адміністрування ПДВ, кожний з яких передбачає створення віртуального ПДВ-банку, який автоматично відкриє спеціальні рахунки всім діючим і новоствореним платникам податку, а компанії не зможуть вільно знімати або перераховувати кошти з ПДВ-рахунків. Про це пише «Капітал» з посиланням на власне джерело в апараті ДФС.

Як зазначила голова комісії УСПП з питань економічної політики Юлія Дроговоз, перший варінт передбачає потрапляння всіх коштів по частині ПДВ на спецрахунки, які практично заморожуються на весь день і якщо платнику з цих сум потрібно розрахуватися зі своїми постачальниками, то спочатку на спецрахунки останніх він повинен покласти свої кошти. Тільки тоді система проаналізує ці операції і в кінці дня відшкодує платнику необхідну суму. Проте такий механізм може викликати нестачу обігових коштів у підприємств.

Другий варіант передбачає схему, згідно з якою кошти надходять на поточний рахунок підприємства, а протягом дня їх потрібно перерахувати постачальникам. Право сформувати податковий кредит виникає тільки після того, коли система проаналізує, чи заплатив платник постачальникам і чи виконали вони свої зобов`язання по сплаті ПДВ в кінці дня, зазначає Дроговоз.

Як зазначав глава ДФС Ігор Білоус, електронне адміністрування ПДВ погоджено з МВФ, і запустити його передбачається на два роки.