Президент Світового банку достроково пішов у відставку

Все про економіку та фінанси

Президент Світового банку Джим Йонґ Кім несподівано пішов у відставку більш ніж за три роки до закінчення його терміну на цій посаді, констатує "Радіо Свобода".

Як заявив банк, 59-річний Кім «буде працювати у фірмі, в якій зосередиться на збільшенні інфраструктурних інвестиції у країнах, що розвиваються».

Про причини відставки нічого не повідомлено.

Джим Йонґ Кім пропрацював президентом Світового банку шість років. 2017 року його переобрали на другий п’ятирічний термін, і він мав залишатися на посаді до 2022 року.

Він залишить посаду 1 лютого, коли тимчасовим виконувачем обов’язків президента стане виконавчий директор банку Кристаліна Ґеорґієва.

Як вказує DW, ще під час його переобрання на другий термін головування в банку було помітно певну невдоволеність стилем керування Кіма. Раніше співробітники СБ звернулися до керівництва фінансового інституту з відкритим листом, де вказували на "управлінську кризу" та наголошували на необхідності реформ, нагадує агенція новин dpa.

Традиційно головою Світового банку обирають саме представника Сполучених Штатів Америки, адже США мають найвагоміший голос у цій організації, що налічує 189 країн-членів. Виконувати обов`язки президентки СБ з 1 лютого тимчасово буде виконавча директорка банку Крісталіна Георгієва.

За більш ніж шість років перебування Джим Йонг Кіма на посаді президента Світового банку ця організація намагалася боротися насамперед з наслідками змін клімату та поширенням небезпечних хвороб. Нещодавно СБ збільшив програму фіндопомоги для подолання наслідків кліматичних змін до 200 мільярдів доларів США.