Прем`єр Польщі виступив на захист суперечливої судової реформи

Все про економіку та фінанси

Прем`єр-міністр Польщі Матеуш Моравєцький виступив на захист суперечливої судової реформи свого уряду під час візиту до Євросоюзу. Судова система має стати більш справедливою та об`єктивною, заявив політик увечері у вівторок, 9 січня, після тригодинної зустрічі з президентом Європейської Комісії Жан-Клодом Юнкером.

Зустріч відбулась "у дружній атмосфері" і являла собою "конструктивну дискусію" щодо низки тем, зокрема дії принципів правової держави у Польщі, йдеться у спільній заяві, поширеній після переговорів Юнкера та Моравєцького, констатує DW.

Повідомляється, що політики домовились про продовження діалогу задля досягнення до кінця лютого "прогресу" у відносинах Брюсселя і Варшави. "Ми не хочемо бути догматичним, доктринарним або екстремістським урядом", - заявив Моравєцький, який у цей деньзвільнив з посад низку польських міністрів. За словами прем`єра Польщі, його уряд має поєднати "європейські та локальні виміри".

Як повідомлялось, наприкінці грудня Єврокомісія розпочала процедуру впровадженя санкцій щодо Польщі через суперечливу судову реформу, яка підриває незалежність судів у країні. Цю реформу розкритикували західні держави, правозахисники та польска опозиція. Однак польський уряд аргументує, що хоче зламати структуру влади, яка лишилася ще з комуністичних часів.

Нагадаємо, Матеуш Моравєцький очолює польський уряд з 11 грудня 2017 року.