ПрАТ "Квазар" оскаржує ініційовану Сбербанком справу про банкрутство компанії

Все про економіку та фінанси

8 квітня Північний апеляційний госпсуд відкрив апеляційне провадження за апеляційною скаргою ПрАТ “Квазар” на ухвалу Госпсуду м. Києва від 06.03.2019, якою було відкрито провадження в справі №910/1067/19 про банкрутство ПрАТ "Квазар", визнано вимоги ініціюючого кредитора (Сбербанку) на 33,3 млн грн та введено мораторій на задоволення вимог кредиторів.

Згідно з судовими матеріалами, ПрАТ “Квазар” просить суд апеляційної інстанції скасувати ухвалу суду першої інстанції та прийняти нове рішення, яким відмовити Сбербанку в порушенні провадження у справі про банкрутство ПрАТ "Квазар".

Разом з тим, у рамках цього спору Сбербанк заявив про додаткові грошові вимоги до боржника на 309,4 млн грн.

Як писав Finbalance, згідно з судовими матеріалами, Сбербанк зазначав, що після прийняття у власність трьох об`єктів нерухомого майна боржника (площами 16578,7 кв. м., 17 896,6 кв.м, 2672,8 кв.м. за адресою м. Київ, вул. Північно-Сирецька, 1-3), заборгованість за кредитним договором зменшилася до 2,36 млн євро (74,8 млн грн). А з урахуванням описаного та арештованого заставного майна боржника ще на 41,5 млн грн, борг скоротився до 33,3 млн грн.

У свою чергу ПрАТ “Квазар” наполягало на тому, що вимоги банку були повністю забезпечені заставним майном боржника, що є підставою для відмови у відкритті провадження у справі про банкрутство. Однак суд не погодився з такою оцінкою.

У держреєстрі кінцевим бенефіціаром ПрАТ “Квазар” вказаний Вадим Любченко, а власником істотної участі - Сергій Берінгов. За даними ж НКЦПФР, на кінець ІІІ кварталу-2018 власником 66,91% акцій ПрАТ “Квазар” значилася канадська компанія KM Secure Corp.

У лютому 2018 року глава KM Core Євген Уткін заявляв журналістам, що ПрАТ "Квазар" “вже давно не має до мене [до Є. Уткіна, - ред.] жодного відношення” (цитата). “Але мої компанії знаходяться на тій величезній території (близько 24 га) за адресою Північно-Сирецька, 1-3”, - уточнював бізнесмен.