Постачання газу в окуповану частину Донбасу відновлено, - "Нафтогаз"

Все про економіку та фінанси

Постачання газу в окуповану частину Донбасу відновлено. Про це заявив глава правління «Нафтогазу» Андрій Коболєв, пише «Укрінформ».

"Сьогодні ситуація була найбільш складною через те, що за остання 5-8 годин наші служби не могли підійти до газопроводів, які могли забезпечити постачання газу в зону АТО. Зараз така можливість з`явилась. Постачання було відновлено", - сказав він.

Коболєв також додав, що за останній час спостерігалися значні руйнування газопроводів, частина їх були заміновані. "Команда "Укртрансгазу" робила все можливе, щоб забезпечити постачання газу на території України", - додав він.

Як пише "РБК-Україна", керівник НАКу також звинуватила "Газпром" у порушенні умов контракту. "Контракт між НАК "Нафтогаз України" і Газпромом чітко визначає процедуру передачі газу на кордоні. Між українською стороною і російською стороною в районі проведення АТО немає представників "Нафтогазу", немає можливості проводити замір та контроль постачання цього газу. Більш того, напрямки постачання газу до України регулюється окремими заявками, які направляє "Укртрансгаз" і ніхто інший не має права згідно з контрактом направляти заявки щодо того, які обсяги і по яких напрямках він може постачатися", - заявив Коболєв.

Він зазначив, що зважаючи на падіння обсягів придбання газу з російського боку і збільшення обсягів придбання з європейського боку дана ситуація виглядає як спроба закріпити за собою частину українського ринку газу. "Ми ще раз звертаємо увагу наших російських колег на те, що такі дії є по-перше не потрібними, по-друге, неприпустимими, по-третє такими, що повністю протирічать і духу, і букві існуючого контракту", - сказав глава НАК "Нафтогаз".

За його словами, "Нафтогаз" поки не може підтвердити, що "Газпром" почав постачання газу на Донбас, адже представників "Укртрансгазу" і "Нафтогазу" не було на тих пунктах біля кордону України і Росії, через які нібито почалися поставки газу з РФ на Донбас. Однак у разі підтвердження цього факту - це буде порушенням умов контракту між двома компаніями.

"Нафтогаз" не буде сплачувати цей рахунок. Ми вважаємо, що такий рахунок буде порушенням контракту", - заявив Коболєв.