Посол США - Росії щодо України: час сісти за стіл переговорів та знайти рішення

Все про економіку та фінанси

Посол США в Росії Джон Хантсман в інтерв’ю російській службі Радіо Свобода закликав «сісти за стіл переговорів» для відновлення територіальної цілісності України.

«Ми глибоко піклуємося про територіальну цілісність України, яка порушена… Анексія Криму та тривалий конфлікт на сході України не вирішені. Нічого не було зроблено в сенсі позитивних кроків на шляху відтворення меж цілої та вільної України. Час сісти за стіл переговорів та знайти якісь рішення, що не відбувалося протягом останніх років», – сказав Хантсман.

Також посол США в РФ заявив, що американські сенатори з Демократичної та Республіканської партій єдині у питанні санкцій проти Росії.

«Це питання в Сенаті США об’єднало практично 100 відсотків республіканців та демократів», – сказав Хантсман.

Він нагадав, що в листопаді 2016 року Міжнародний кримінальний суд назвав протистояння на сході України «міжнародним збройним конфліктом між Україною та Росією», що американська розвідка вважає Росією винною у втручанні в американські президентські вибори 2016 року і згадав про російського юриста Сергія Магнітського, смерть якого у 2009 році призвела до запровадження санкційних «списків Магнітського».

«Люди в Конгресі однаково дуже сильно відчувають ці питання та як ми повинні відповідати», – заявив Хантсман.

Санкції США проти Росії стосуються, зокрема, російської агресії в Україні, втручання Кремля в американські вибори та отруєння в Британії російського розвідника Сергія Скрипаля.