Порошенко: за нинішніх темпів зростання Україна й далі буде однією з найбідніших в Європі

Все про економіку та фінанси

Президент Петро Порошенко на засіданні Ради регіонального розвитку в Києві заявив, що темпи економічного зростання в Україні недостатні, "щоб люди відчули в усіх без винятку регіонах і соціальних прошарках, щоб ми перестали бути однією з найбідніших країн Європи", пише "Економічна правда".

Президент визнав поганим, але вимушеним рішення Кабміну про підвищення тарифів на газ для населення. За словами Порошенка, уряд не мав вибору між добрим і поганим сценарієм.

"Уряд стояв на розтяжці між поганим і дуже поганим - між підвищенням тарифів і потужним ударом по макрофінансовій і макроекономічній стабільності держави. А це і курс, і дефіцит бюджету, і вчасні виплати пенсій та зарплат, фінансування армії, сектора безпеки. Це вибір між Сциллою і Харибдою", - сказав він.

"Чи можна було обійтися без підвищення тарифів? Навряд, бо для стабільності і розвитку економіки потрібен транш МВФ", - зазначив Порошенко.

На його думку, поточний стан економіки дозволяє відмовитися від кредитів міжнародних фінансових організацій - "і ми би так і зробили, якби не мусили в 2019 році і в 2020 році долати пікові навантаження по виплаті старих боргів". Президент наголосив, що Україна невдовзі матиме можливість опиратися на власні сили й переходити на інвестиції замість кредитів. 

Також глава держави заявив, що не підпише державний бюджет на 2019 рік без 100%-го забезпечення субсидіями тих, хто цього потребує.

"Зараз потрібно на 100% забезпечити субсидіями тих, хто їх потребує. Це принципова позиція, щодо формування бюджету 2019 року до другого читання. Наголошую, якщо цієї позиції не буде в бюджеті, якщо її не врахують при підготовці в парламенті, - я бюджет цей не підпишу", - сказав президент.

За словами президента, з 2007 по 2009 рік сума боргового навантаження зросла на 23 млрд доларів, з 2010 по 2013 рік сума додатково зросла на 32 млрд доларів.

"Як людина вихована, (говорячи про прем’єра Володимира Гройсмана) делікатна, пальцем не показував і прізвищ не називав, а дарма, бо країна має знати своїх героїв, які збільшили борг на десятки мільярдів, зате тепер, оком не кліпнувши, очолюють колони борців зі збільшенням тарифів", - сказав Порошенко.

Крім того президент заявив, що левова частка кредитів йде на погашення попередніх боргів, а не на "проїдання".

Зокрема, за словами Порошенка, у 2016 році боргове навантаження співвідношення ВВП на суму суверенного боргу складало майже 83%, а у 2018 році навантаження зменшилося до майже 60%.

"В контексті питання про тарифи…я спілкувався з урядом і моя принципова позиція захистити людей, вдосконалити і розширити систему субсидій, збільшити кошти на її виконання. Жодна бідна і жодна незахищена людина не має постраждати, не має платити більше", - сказав Порошенко.