Порошенко про 3 млрд дол. боргу перед РФ: це був хабар, але уряд буде відповідальним

Все про економіку та фінанси

Президент України Петро Порошенко в інтерв’ю Bloomberg назвав «хабарем» 3 млрд дол, наданих Росії уряду Януковичу в грудні 2013 року через викуп суверенних єврооблігацій на відповідну суму. За словами глави держави, ці гроші стали засобом утримання України в орбіті Росії та непідписання угоди про асоціацію з ЄС.

Водночас Порошенко зауважив, що України буде демонструвати «відповідальну поведінку» в цьому питанні. «Це відповідальність Мінфіну та уряду», - зазначив Президент.

Глава держави назвав борг на 3 млрд дол. комерційним, що означає, що до Росії має бути таке ж ставлення, як і до інших кредиторів. Разом з тим П. Порошенко відзначив, що обговорення статусу заборгованості ще триває.

Також він зауважив, що Путін на переговорах ніколи не піднімав питання про 3 млрд дол.

Відзначимо, що Росія наполягає, що це офіційний борг перед нею як державою, що в разі визнання його таким може вивести цю заборгованість із загальної реструктуризації. МВФ чітко свою позицію з цього приводу не озвучив.

Коментуючи журналістам ці заяви Петра Порошенка, прес-секретар російського президента Дмитро Пєсков зазначив, що Кремль очікує роз`яснень, чи відмовляється Київ від правонаступності зобов`язань, у тому числі фінансових, перед Росією.

"Коли ми чуємо подібні заяви, в першу чергу ми очікуємо якихось роз`яснень – відмовляється нинішня українська влада від правонаступництво щодо зобов`язань України і в тому числі міжнародних, з яких у першу чергу нас цікавлять фінансові та інші зобов`язання перед РФ. Поки ми відповіді не маємо на це питання і, чесно кажучи, мені важко відповісти - чи є висловлювання Президента Порошенко відповіддю на це питання", - сказав Пєсков журналістам.

При цьому прем`єр-міністр Росії Дмитро Медведєв на на своїй сторінці в Facebook написав, що якщо Президент України Петро Порошенко називає російський кредит хабарем, то, мовляв, допомога від МВФ - це «організація масштабного злодійства».