Порошенко: потрібна медична реформа

Все про економіку та фінанси

Президент Петро Порошенко наголошує на важливості нових рішень для зміни в цілому системи охорони здоров’я в Україні, повідомляє прес-служба глави держави.

«Нам зараз негайно потрібні принципові зміни. Переконаний, що саме з професійної громади медиків вийдуть найактивніші агенти змін, адже ніхто краще за вас не бачить всі недоліки і неефективність нинішньої системи», - підкреслив він на урочистому заході з нагоди Дня медичного працівника.

Президент нагадав, що основні контури цієї реформи запропоновані. Уряд розглянув ці пропозиції, вніс на розгляд Національної ради реформ, де відбулась «дуже принципова і ретельна дискусія». В

ін також подякував робочій групі народних депутатів, які доопрацювали відповідний законопроект для розгляду у Верховній Раді.

За його словами, під час підготовки проекту в ньому були враховані основні зауваження і побажання, висловлені на Нацраді реформ.

«Зараз ми маємо кардинально інший проект, дуже ґрунтовний. І голосування у першому читанні за нього народними депутатами свідчить про те, що ми на правильному шляху, - додав П. Порошенко. – Головна ідея – добитися, щоб якість і доступність медичної допомоги спиралися на реальний економічний зміст, створити надійні фінансові гарантії для пацієнта і надійні фінансові гарантії для лікаря. Реформа має дати лікареві можливість фахово і творчо працювати, отримувати належну винагороду за свою роботу».

Він назвав неприпустимою кількість претендентів на вступ у медичні вузи, яка є нині.

«Впевнений в тому, що ми престиж лікарської професії значно піднімемо», - зазначив Президент.

За його словами, пацієнту мають бути гарантовані якісні послуги і невід’ємною частиною реформи має стати реформа медичної допомоги на селі.

Президент зазначив, що 30% українських пацієнтів сьогодні проживає у сільській місцевості і рівень медичної допомоги там є неприпустимим.

«Я вже дав доручення підготувати відповідний законопроект і запропоную розглянути його Верховній Раді як невідкладний. Ми маємо запропонувати для українського села сучасні рішення, що спираються на модерні телекомунікаційні технології консультування і лікування», - сказав він і додав, що пріоритетом має бути забезпечення медичним транспортом, що разом з будівництвом доріг, дозволить значно покращити медичне забезпечення мешканців українського села.