Порошенко підписав закон про втрату групою «Приват» контролю над «Укрнафтою»

Все про економіку та фінанси

Президент України Петро Порошенко підписав закон "Про внесення змін до закону України "Про акціонерні товариства", повідомляє прес-служба глави держави.

Документом вносяться зміни до статей 30, 38, 41, 55, якими запроваджується єдиний підхід до зниження кворуму для всіх акціонерних товариств, у тому числі тих, у статутному капіталі яких є корпоративні права держави і де вона є власником 50% і більше простих акцій.

Нагадаємо, що хоча держава володіє 50%+1 акцій «Укрнафти», управляє компанією керівництво, лояльне до групи «Приват», яка контролює близько 42% акцій та яка, власне, пручається виплаті державі дивідендів уже кілька років, блокуючи проведення зборів акціонерів (наразі йдеться про суму близько 1,8 млрд грн).

19 березня Верховна Рада прийняла в цілому урядовий законопроект №2273 "Про внесення змін до Закону України "Про акціонерні товариства" (щодо виплати дивідендів акціонерним товариством). За відповідне рішення проголосували 275 нардепів.

Ухвалення цього документу, а також зміна керівництва «Укртранснафти» супроджувалася загострення конфлікту між Президентом та І. Коломойським.