Порошенко - за обговорення накопичувальної пенсійної системи, вказав на ризики

16.06.2017, 17:00

Президент Петро Порошенко під час засідання Нацради реформ заявив про необхідність ретельного обговорення питання запровадження накопичувальної пенсійної системи, повідомляє прес-служба глави держави.

«Я думаю, що тут нам потрібна прозора і відкрита, чесна і професійна дискусія щодо накопичувальної системи. Така сама дискусія як і щодо добровільної накопичувальної системи. Проаналізувати досвід таких добровільних пенсійних фондів, не зупиняючи абсолютну необхідність запровадження цієї системи – вивчити досвід», - сказав П. Порошенко.

Президент наголосив на необхідності ретельно проаналізувати досвід інших країн у цьому питанні. При цьому він повідомив, що отримав звернення низки громадських організацій щодо продовження роботи у відповідному напрямку.

Глава держави додав, що нарешті хотілося б почути, коли законопроекти щодо накопичувальної пенсійної системи можуть бути розглянуті.

За його словами, на жаль, ми маємо і негативний досвід роботи накопичувальної пенсійної системи, коли внаслідок девальвації національної валюти та стрибків інфляції, люди залишались без своїх пенсійних накопичень.

П. Порошенко також висловився за створення фондового ринку, який дасть можливість спрямувати такі накопичення як інвестиції в національну економіку

Нагадаємо, прем’єр Володимир Гройсман заявляв, що уряд почне роботу над впровадженням накопичувального рівня пенсійної системи після ухвалення поточного варіанту пенсійної реформи. Глава уряду зазначав, що першочергове завдання уряду - побудувати бездефіцитну солідарну систему, а потім впровадити накопичувальну.

«Зараз ми підготували проект пенсійної реформи, який дасть бездефіцитність і справедливість. Наступний етап - як тільки ми приймемо цю реформу, ми почнемо з депутатами працювати над накопичувальною системою, щоб знайти якісну формулу», - сказав Гройсман.

При цьому він зазначив, що накопичувальна система є абсолютно новою системою для України, тому уряду необхідно прорахувати всі ризики.

«Там є великі ризики, коли ви будете накопичувати пенсію. Потрібно буде зробити так, щоб ви ніде не прогоріли, там мають бути дуже серйозні гарантії... Коли обвалилися західні фондові ринки, багато пенсіонерів на Заході втратили свої пенсії. Ми не можемо цього допустити, ні в якому разі», - сказав Гройсман.

Раніше віце-прем`єр Павло Розенко висловлював думку, що урядовий проект пенсійної реформи потребує суттєвого доопрацювання. На думку урядовця, пенсійна реформа повинна передбачати не тільки зміна солідарної системи, але і запровадження накопичувальної. "Я хотів би побачити майбутнє пенсійної системи, тому що, на мій погляд, законсервувати солідарну систему і навести там порядок - цього замало", - сказав він.