​Порошенко і Данилюк обмінялися звинуваченнями щодо Приватбанку

Все про економіку та фінанси

Президент Петро Порошенко і колишній міністр фінансів Олександр Данилюк влаштували перепалку щодо Приватбанку в ефірі телеканалу ICTV, пише lb.ua.

Вона почалася зі слів Порошенка про те, що у Данилюка може бути конфлікт інтересів у зв`язку з його роботою в штабі кандидата в президенти Володимира Зеленського.

"Пан Данилюк, коли готувався позов до Лондонського суду, де-факто забезпечував позицію України, захист інтересів держави в Лондонському суді проти Коломойського. А на сьогодні, коли звільнився, перейшов у штаб, де одним з керівників працює Андрій Богдан, який представляє Коломойського в суді проти України і представляє Зеленського в штабі. В юриспруденції це називається конфліктом інтересів. Конфлікт інтересів означає злочин, тому що ви, володіючи засекреченою інформацією про позицію держави, пішли працювати в штаб, де працює пан Богдан, який представляє Коломойського", - сказав Порошенко.

Данилюк відповів, що інформація про Приватбанк не є секретною і у зв`язку зі звинуваченнями Порошенка нагадав про конфлікт з генпрокурором Юрієм Луценком у грудні 2017 року.

"Я не хотів коментувати, але змушений. Згадайте ситуацію, коли був позов до Лондонського суду, у нас була розмова щодо цього. І я вам говорив, що мене дуже хвилює ваша особиста позиція і позиція генерального прокурора Юрія Луценка, який заважав мені як міністру, керівництву Приватбанку захищати позиції України в Лондонському суді", - сказав Данилюк.

За його словами, ця розмова призвела до публічної вимоги відставки Луценка.

"Ви мене дуже наполегливо просили поділитися всією інформацією щодо Лондонського суду з людиною, яка перед цим зустрічалася з Ігорем Валерійовичем Коломойським в Амстердамі. І я вважав, що це не є позиція президента, який захищає інтереси країни. У мене насправді дуже багато питань щодо того часу і хто чиї інтереси захищав", - сказав Данилюк.

Він запевнив, що працював в інтересах держави з першого до останнього дня на держслужбі.

Президент у відповідь закликав Данилюка вийти зі штабу Зеленського.

"Я стверджую: правова позиція, яка передана від імені держави до Лондонського суду - це абсолютна таємниця. Я не знаю і не маю права знати цю правову позицію, ніколи її не чув, тому що це порушення закону. А пан Данилюк знає, і сьогодні він працює в штабі, де працюють люди Коломойського", - сказав Порошенко. 

Як пише "Інтерфакс-Україна", О. Данилюк також заявив, що вважає, що рішення про націоналізацію ПриватБанку було правильним і обґрунтованим.

"Щодо націоналізації Приватбанку. Це був дуже непростий процес. Згідно з тією інформацією, по якій уряд приймав рішення про приватизацію, і також було рішення РНБО, я вважаю, що рішення було абсолютно правильним", - зауважив екс-глава Мінфіну.

Щодо необхідності компенсації колишньому власникові Приватбанку Ігорю Коломойському в зв`язку з націоналізацією банку О.Данилюк зазначив, що "це питання до суду, але якщо виходить з позиції, яку я вже озвучив, що рішення було правильним і обґрунтованим, то про жодну компенсацію може бути мова ".