Порошенко анонсував звільнення на митниці

Все про економіку та фінанси

Президент України Петро Порошенко незадоволений ситуацією з митним оформленням вантажів, станом справ з протидією контрабанді та корупції у правоохоронних органах і збирається покрасти край корупційним схемам на митниці. Про це він заявив під час робочої поїздки до Одеської області провів нараду з керівниками правоохоронних органів

Він зазначив, що лише 20% вантажів розмитнюються в Одесі, а решта - в інших регіонах України, "там, де це простіше зробити".

Глава держави повідомив, що за його дорученням проведено перевірку торгових точок на одному з найвідоміших ринків в Одесі. За словами Президента, жодна з 11 торгових точок не пройшла перевірку щодо митного оформлення вантажів і товарів, хоча асортимент товарів був широкий.

Глава держави висловив переконання, що необхідно спростити процедуру митного оформлення вантажів, реєстрації товарів, запровадити електронну систему декларування і мінімізувати контакт працівників митних органів з тими, хто ввозить продукцію на територію України. "Оформлення товарів від проходження митного контролю до кінцевого споживача скоротимо до двох тижнів", - сказав Президент.

"Президент не задіяний і не буде задіяний у жодній схемі. "Дахи" я особисто зруйную", - заявив Петро Порошенко, зазначивши, що, якщо для поліпшення ситуації необхідна законодавча ініціатива, він готовий сприяти та допомагати цьому.

У нараді взяли участь Голова Державної фіскальної служби України Ігор Білоус, його заступник Анатолій Макаренко, перший заступник голови СБУ Юрій Артюхов та перший заступник голови Державної прикордонної служби України Віктор Назаренко. 

Коментуючи підсумки наради журналістам, Президент повідомив, що відбулася жорстка розмова, за підсумками якої будуть зроблені кадрові висновки.