Порошенко: Україна буде секторально інтегруватися в Євросоюз

Все про економіку та фінанси

Президент України Петро Порошенко вважає асоціацію з Шенгенською зоною й приєднання до Митного союзу ЄС подальшими цілями євроінтеграції України. Про це він сказав у щорічному посланні до Верховної Ради у четвер, 7 вересня, констатує DW.

Порошенко наголосив, що першочерговим завданням для України зараз є виконання Угоди про асоціацію з ЄС у повному обсязі. "У липні на саміті "Україна - ЄС" українська сторона внесла на розгляд керівництва Євросоюзу нові ініціативи щодо стратегічного бачення довгострокової співпраці. Це - асоціація із Шенгенською зоною; приєднання до Митного союзу ЄС, Енергетичного союзу ЄС, загального авіаційного простору і єдиного цифрового ринку. Реалізація цих ініціатив фактично перетворить східні кордони України на східні кордони Євросоюзу ще до того, як ми де-юре приєднаємося до Євросоюзу", - наголосив президент..
У результаті такої стратегії, за його словами, Україна максимально наблизиться до критеріїв членства в Євросоюзі. Порошенко наголосив, що Україна буде секторально інтегрована з ЄС, майже як будь-яка країна Євросоюзу, і тоді питання про членство стане лише формальним питанням часу.
Крім того, Порошенко заявив, що Україна вже сьогодні виконує План дій щодо членства в НАТО в односторонньому порядку, і не виключає, що ініціюватиме відповідний всенародний референдум. "Без формального схвалення Плану дій щодо членства ми, тим не менше, виконуємо його в односторонньому порядку", - сказав він, виступаючи з щорічним посланням у парламенті в четвер. Порошенко зазначив, що разом із партнерами з НАТО Україна розвиває свою армію відповідно до стандартів Північноатлантичного альянсу, "яких вона в основному має досягти вже на кінець 2020 року".