Порошенко – за податкову амністію, поки відмовився від податку на виведений капітал

Все про економіку та фінанси

Президент Петро Порошенко заявив під час зустрічі з представниками бізнесу, що виступає за проведення податкової амністії в Україні, щоб українці могли сплатити відповідний податок, завести гроші в Україну й законно інвестувати кошти в українську економіку, пише "Інтерфакс-Україна".

"Я пропоную ще раз повернутися до обговорення так званої нульової декларації. Ми не можемо говорити про те, що кожен українець у чомусь винен, потрібно дати можливість кожному українцеві сплатити відповідний податок, відповідно до закону, завести гроші в Україну, інвестувати їх в українську економіку й почуватися вільним громадянином вільної країни", - сказав глава держави.

Глава держави запропонував присутнім долучитися до розроблення законопроекту про так звану нульову декларацію.

"Я його не подаватиму зараз. Але якщо ви це підтримуєте, я пропоную нашу спільну роботу для того, щоб захистити насамперед малий і середній бізнес", - зазначив президент. 

Також П. Порошенко, попри нещодавно задекларований намір внести у ВР законопроект про податок на виведений капітал, який мав замінити податок на прибуток, сьогодні заявив, що не буде цього робити.

Як пише "Економічна правда", Президент вважає необхідним додаткове обговорення законопроекту про заміну податку на прибуток податком на виведений капітал перед його реєстрацією у Верховній Раді.

"Нацрада реформ ще раз винесе на обговорення перехід до нової моделі оподаткування прибутку, покликаної стимулювати інвестиційну діяльність, а саме на оподаткування розділеного доходу підприємств. Я не буду його зараз підписувати, вносити в парламент. Я вважаю, що із цього приводу необхідна чесна дискусія з нашими іноземними партнерами й з асоціаціями бізнесу", - сказав він.

Порошенко пропонує в якості компромісного варіанту ввести податок на виведений капітал для малого і середнього бізнесу. "Я готовий до будь-яких компромісів... На перших етапах це може стосуватися малого і середнього бізнесу", - сказав він.

Порошенко доручив Міністерству фінансів надати нові розрахунки фінансового результату. "Розрахунок на те, що у нас будуть залучені до держбюджету тільки дивіденди, некоректний", - зазначив президент.

Зголом заступник глави АП Дмитро Шимків уточнив, що П. Порошенко відклав подання законопроекту про податок на виведений капітал до парламенту через позицію міжнародних партнерів.

"На жаль, через позицію міжнародних партнерів та компаній повинні провести додаткове обговорення та пошук аргументів саме для них", - зауважив Д. Шимків.

Додамо, що у понеділок П. Порошенко також повідомив, що підписав законопроект "Про валюту", який підготував НБУ. (про підтримку цього документу заявив і прем`єр Володимир Гройсман).

Крім того, глава держави підписав закон про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю. Документом передбачено регулювання корпоративних договорів, відомих як "shareholder agreements". Відтепер учасники ТОВ зможуть створювати наглядові ради в статутах своїх товариств.