Екс-депутат Держдуми: Януковичі заробили $1 млрд на викупі РФ євробондів України

Все про економіку та фінанси

Колишній депутат Держдуми РФ Ілля Пономарьов під час судового засідання в справі про держзраду Януковича заявив, що купівля Росією українських єврооблігацій була схемою з підкупу родини екс-президента України, щоб Янукович відмовився від підписання угоди про асоціацію з ЄС, пише УНІАН.

Пономарьов заявив, що через схему купівлі Росією українських державних облігацій саме Янукович і його родина отримали вигоду 1 млрд дол і це був прямий підкуп.

Адвокат екс-президента Віталій Сердюк перебив Пономарьова і заявив, що колишній російський депутат обманює, оскільки гроші за облігації отримала Україна як держава, а не Янукович. На це екс-депутат Держуми відповів: "Я вам подарую підручник економіки, там все про це написано".

Він додав, що через певні схеми син Януковича Олександр отримав змогу збагатитися на фондовому ринку через цю оборудку з облігаціями. "Це все зробили для того щоб Янукович відмовився від підписання асоціації", - підкреслив він.

"Там була цікава фінансова схема, пов`язана з державними єврооблігаціями, побудована на інсайдерській торгівлі. Тобто РФ зобов’язалася купити певну кількість облігацій. Обсяг фінансування повинен був скласти 15 млрд. Перший транш - на 3 мільярди доларів. Потім облігації повинні були злетіти в ціні, і вони отримали б особисту вигоду. Наскільки мені відомо, з українського боку основним переговірником був Олександр Янукович - син президента", - сказав свідок, додає «РБК-Україна».

"Як звучало в Росії, в цьому брав участь як мінімум один крупний інвестиційний фонд Templeton. Згодом мені стало відомо про ще кілька угод аналогічного роду інсайдерських, коли купувалися облігації з дисконтом, і які потім зростали в ціні після російської угоди. У низці країн це підпадає під кримінальну відповідальність, бо це є інсайдерською угодою", - зауважив Пономарьов, свідчить відео "112. Україна".