Politico: торгові війни Трампа шкодять великому бізнесу, який підтримує республіканців

Все про економіку та фінанси

Дональд Трамп наразі перебуває в стані війни з давніми союзниками республіканської партії, які представляють великий бізнес та невдоволені розширенням масштабу торгових воєн у світі за ініціативи чинної американської адміністрації. Глава Білого дому створив прецедент – будучи республіканцем, своїм підходом він хоче здобути підтримку робочого класу, нехтуючи ризиком зменшення підтримки найбільших національних бізнес-корпорацій, пише Politico.

Корпоративні титани США та ринкові аналітики бояться, що політика Трампа завдасть шкоди американській економіці, а свою помилку визнає хіба тоді, коли вже буде пізно.

U.S. Chamber of Commerce, яка традиційно підтримує економічну політику республіканців, публічно гостро критикувала підходи Трампа в торговій політиці, наголошуючи, що хоча торгівля має ставати більш чесною, проте обраний президентом шлях – не той, який має бути.

General Motors знову ж таки публічно вказувало на можливість скорочення робочих місць та зменшення присутності на ринку, а Harley-Davidson анонсував перенесення деяких виробництв у Європу для уникнення тарифів.

Натомість від Білого дому не було сигналів про можливість зміни курсу. Більше того, Трамп говорив, що відчуває себе зрадженим і звинувачував Harley-Davidson у «капітуляції».

Представники команди президента наголошували, що він намагається вирішити довгострокові проблеми. А тому не буде орієнтуватися, зокрема, на поточні коливання фондового ринку внаслідок змін у торговій політиці.

У Трампа розраховують на те, що створення нових робочих місць в політичному сенсі перекриє негативний ефект від трансформацій на ринках.