Поліщук підтвердив, що має борги перед Ощадбанком

Все про економіку та фінанси

Бізнесмен Віктор Поліщук в інтерв’ю агентству «ЛігаБізнесІнформ» підтвердив, що в нього є кредити в Ощадбанку. «Вони обслуговуються і знаходяться в тих рамках, які підписані з Ощадбанком. Всі заяви про те, що я нічого не плачу, не відповідають дійсності», - зазначив він.

В. Поліщук запевнив, що позики видані під ринкові ставки: «Я, як клієнт Ощадбанку, підписав папір про розголошення банківської таємниці, банк це розголосить і поставить офіційну позицію, щоб це не були просто слова».

Коментуючи ж інформацію глави НБУ В. Гонтаревої, що його загальна заборгованість перед банками і Фондом гарантування сягає 23 млрд грн, В. Поліщук зазначив, що впевнений в тому, що це «помилка»: «Це страшна цифра! Може, крапку не там поставили - 2,3 млрд грн? Я думаю, що Валерії Олексіївній піднесли не ті цифри».

При цьому він назвав «сюрпризом» те, що прокуратура наклала арешт на бізнес-центр «Гуллівер» у рамках справи щодо банкрутства банку «Михайлівський». «Я ніколи не був власником компанії Три О (власник «Гуллівера», - ред.). Gulliver мені не належить. Якими процесуальними діями керувалася прокуратура, не можу сказати», - зауважив В. Поліщук, уточнивши, що його дружина [за неофіційними даними, племінниця дружини російського прем`єра Д. Медведєва, - ред.] «управляє» «Гуллівером».

При цьому він не відповів на питання, кому саме належить Gulliver: «Ви знаєте, деякі називають Януковича та інших людей зі страшними прізвищами. З 2014 року фінмоніторинг України, оновлений і найчесніший, перевірив всіх засновників Gulliver. Абсолютно точно знаю, що ніяких Януковичів і подібних прізвищ у власниках торгово-офісного центру немає. А є фантазії людей, про яких пишуть в пресі... Мені сумно».

Нагадаємо, нещодавно глава правління Ощадбанку Андрій Пишний, коментуючи неофіційну інформацію про реструктуризацію Ощадбанком кредитів на пільгових умовах на суму близько 20 млрд грн для групи компаній В. Поліщука, констатував, що «є речі, які я не можу обговорювати і коментувати в силу банківської таємниці, і це саме той випадок», водночас він зауважував, що «всі без винятку рішення кредитного комітету та правління банку розглядаються за участю куратора НБУ».