Поквартальний прогноз НБУ щодо темпів падіння економіки України в 2015 році

Все про економіку та фінанси

Реальний ВВП України в І кварталі 2015 року впаде на 15%, у ІІ кварталі – на 10,2%, в ІІІ кварталі – на 5,7%, а в IV кварталі – зросте на 2%. Такий прогноз оприлюднили експерти НБУ в своєму аналітичному звіті.

Нагадаємо, нещодавно міністр фінансів Наталія Яресько прогнозувала, що в І кварталі український ВВП скоротиться на 7-10%.

«Лише з ІІ кварталу очікується поступове відновлення економічного зростання (порівняно з попередніми кварталами), насамперед за рахунок чистого експорту та завантаження вивільнених потужностей. Але в цілому за 2015 рік, внаслідок ефекту статистичної бази, прогнозується падіння ВВП на рівні 7,5%.

Зростання інвестиційного попиту розпочнеться в другому півріччі через посилення ефекту імпортозаміщення та відновлення зруйнованої на сході інфраструктури. Унаслідок суттєвого послаблення курсу гривні в попередні періоди імпорт залишатиметься досить слабким. Відновлення зростання реального ВВП у річному вимірі прогнозується вже в 2016 році – на 3%. Протягом 2015 – 2016 років економіка функціонуватиме значно нижче свого потенційного рівня (на 6%), що, в свою чергу, сприятиме зниженню інфляційного тиску.

Інфляція в 2015 році прискориться до 30%, основне зростання цін відбудеться в першому півріччі оскільки ефекти девальвації минуть за I – II квартали, а основне підвищення тарифів ЖКГ відбудеться в першому півріччі. Після цього інфляція поступово знижуватиметься до рівня 13% на кінець 2016 року», - констатують експерти НБУ.