Податок на нерухомість та МВФ: усі поблажки для громадян будуть скасовані

Все про економіку та фінанси

Українська влада взяла на себе зобов’язання поступово відмінити звільнення від оподаткування і підняти ставки податків на майно. Про це йдеться в Меморандумі про економічну та фінансову політику між МВФ та Україною.

«Додаткові надходження допоможуть укріпити власну базу надходжень місцевих органів влади», - констатується в документі.

Нагадаємо, що згідно зі змінами до Податкового кодексу, внесеними наприкінці 2014 року, квартири загальною площею до 60 квадратних метрів та житлові будинки до 120 квадратних метрів не оподатковуються. При цьому місцеві органи влади можуть підняти неоподатковуваний поріг.

При розмірах квартири у 65 кв.м., податок стягуватиметься із 5 кв.м., тобто з площі, яка перевищує пільгову (65-60=5 (кв.м.)). Як відзначали в Мінфіні, середня площа всіх квартир на території України на сьогодні складає 56,6 кв.м.

Відповідно до закону також є перелік, який у будь-якому випадку не підлягає оподаткуванню, туди входять в тому числі дитячі будинки сімейного типу.

Кошти від податку на нерухомість нараховуються виключно у бюджет відповідної громади, де розташована така нерухомість, і йдуть на вирішення тих нагальних потреб громади, наприклад, будівництво доріг, ремонт шкіл тощо.

Податок сплачуватиметься раз на рік.

У законі визначено лише максимальну ставку, яка може бути встановлена, і складає вона 2% від мінімальної заробітної плати або 24 грн. Фактично Верховною Радою передано місцевим громадам всі повноваження по встановленню ставок в залежності від типів об’єктів, від зон розташування.