Податковий комітет ВР схвалив законопроекти про "євробляхи"

Все про економіку та фінанси

Профільний комітет парламенту з питань податкової та митної політики вирішив рекомендувати Верховній Раді розглянути на засіданні два законопроекти щодо авто з іноземною реєстрацією, пише "РБК-Україна".

Члени комітету рекомендують прийняти у другому читанні законопроект "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування акцизним податком легкових транспортних засобів" №8487, а також проект закону "Про внесення змін до Митного кодексу України щодо ввезення транспортних засобів на митну територію України" №8488.

За словами голови комітету Ніни Южаніної, законопроекти підтримані із змінами і поправками комітету.

Як пише "Економічна правда" з посиланням на Auto24, Н. Южаніна пропонувала встановити строки для пільгового розмитнення автомобілів, які були ввезені в Україну.

Окрім ставок акцизу, які затверджені в першому читанні, пропонується надати пільговий коефіцієнт 0,5 для автомобілів, які будуть розмитнені протягом 30 днів після вступу Закону у силу. Ті ж авто, які будуть розмитнені протягом 60 днів після прийняття Закону, будуть розмитнені з коефіцієнтом 0,65. Окрім того, всі сплачені податки за цей період мають надійти в Пенсійний фонд.

Щодо пільгового ввозу електромобілів, то по цьому питанню було внесено понад 40 поправок. Вони будуть винесені на обговорення в сесійний зал парламенту.

Законопроекти мають бути розглянуті в другому читанні та в цілому 8 листопада.

Нагадаємо, 13 липня народні депутати проголосували за основу законопроекти, що дозволять певним чином знизити акцизи на розмитнення авто та посилити відповідальність за використання нерозмитнених авто.