Докапіталізація Платинум Банку на 120 млн грн: чи вистачить цього, щоб закрити "діру"?

Все про економіку та фінанси

Платинум Банк в офіційній заяві повідомив, що збільшив капітал на 120 млн грн «у рамках раніше заявленої акціонерами програми капіталізації, розробленої для забезпечення відповідності діяльності банку та його економічних показників нормативам Національного банку України».  

Довідково

У держреєстрі юросіб та фізосіб-підприємців зазначено, що наразі статутний капітал Платинум Банку становить 817,3 млн грн - тобто стільки ж, скільки було на кінець ІІІ кварталу.

З огляду в т.ч. на це, якщо докапіталізація на 120 млн грн дійсно мала місце, то, не виключено, що вона могла бути здійснена, наприклад, за рахунок вливань у капітал другого рівня (у вигляді фінансової допомоги акціонера тощо).

Як писав Finbalance, сьогодні НБУ офіційній заяві повідомив, що «другій двадцятці банків за розмірами активів необхідно досягнути позитивних значень показника достатності капіталу до 1 січня 2017 року». "Банки, які не забезпечать досягнення позитивного значення достатності капіталу за станом на 1 січня 2017 року, будуть визнані неплатоспроможними", - йшлося в повідомленні Нацбанку.

28 грудня Кабмін прийняв постанову №1003 про надання кредиту на 7,9 млрд грн для Фонду гарантування у вигляді облігацій внутрішньої держпозики. За даними Фонду гарантування, загальна сума коштів, що були акумульовані Фондом на 1 грудня, становила 7,69 млрд грн (на 1 листопада – 7,83 млрд грн), у т.ч. майже 5,07 млрд грн – сума коштів, інвестованих в ОВДП.

Платинум Банк входить у другу двадцятку банків (на кінець ІІІ кварталу був 22-им за обсягом активів у банківській системі).

За даними НБУ, на 01.10.2016 три банки мали від’ємне значення власного капіталу: банк "Траст" (-69 млн грн); "Платинум Банк" (-162,5 млн грн); "Артем-Банк" (-179,3 млн грн). 16 листопада тимчасова адміністрація була введена в «Артем-Банк» (15 грудня ухвалено рішення про його ліквідацію), а 07 грудня – в банк «Траст».

На днях видання "Форбс-Україна" та "Апостроф" повідомляли з посиланням на власні джерела, що на 01 грудня негативний капітал Платинум Банку збільшився до 280 млн грн.

Згідно зі звітністю Платинум Банку й статистикою НБУ, за підсумками 9 місяців 2016 року Платинум Банк зафіксував збиток 333,9 млн грн (з них у ІІІ кварталі – 196,6 млн грн), тоді як за аналогічний період 2015 року було вдвічі менше (166,9 млн грн). При цьому Платинум Банку увійшов в четвірку банків (разом з «Кредит Дніпро», «Траст», БМ Банком), в яких процентні витрати перевищили процентні доходи (на 287,8 млн грн).

Витрати Платинум Банку на формування резервів у січні-вересні склали 62,7 млн грн. В аудиторському ж висновку ТОВ «Аудиторська фiрма "Кадастр - Аудит"» до звітності Платинум Банку за 2015 рік вказувалося, що розмiр резервiв банку на покриття збиткiв вiд знецiнених кредитiв на 31.12.2015 мав бути збiльшеним не менше нiж на 1,05 млрд грн (у т.ч. за кредитами в анексованому Криму й окупованій частині Донбасу на 659,2 млн грн). "Зазначене має вплив на балансову вартiсть кредитiв, процентний дохiд за знецiненими кредитами, фiнансовий результат банку, власний капiтал та регулятивний капiтал банку", - йшлося в документі.

На кінець ІІІ кварталу обсяг вкладів фізосіб у Платинум Банку становив майже 6 млрд грн.

За підсумками трьох кварталів 2016 року обсяг гривневих вкладів населення в «Платинум Банку» зріс на 1,2 млрд грн, або на 36,7%; валютних – скоротився на 12,6 млн дол, або 17,7%. Обсяг же гривневих коштів юросіб за 9 місяців зменшився на 332 млн грн, або на 37,5%, а валютних – на 3 млн дол, або на 33,3%.

У ІІІ кварталі обсяг валютних вкладів фізосіб у "Платинум Банку" скоротився на 3,1 млн дол (-5%), а гривневих – зріс на 190,7 млн грн (+4,5%). При цьому обсяг валютних коштів юросіб скоротився на 844 тис дол (-12,3%), а гривневих – на 87,8 млн грн (-13,7%).

Про кримінальне провадження Нацполіції щодо розтрати 1,1 млрд грн у Платинум Банку через видачу позик у т.ч. "нечужим" структурам, а також претензії правоохоронців до НБУ читайте тут.

Рейтинг найбільш збиткових і прибуткових банків за 9 місяців див. тут, у т.ч. в ІІІ кварталі - тут. У яких банків у ІІІ кварталі був найбільший відтік коштів фізосіб читайте тут, а юросіб - тут; а за 9 місяців - тут. У яких банків найбільше безнадійних кредитів - тут, у яких найбільше інсайдерських кредитів - тут. Які банки - у найбільш "делікатному" стані див. тут.

Читайте детально про фінансовий стан ПриватбанкуОщадбанку,  Укрексімбанку,  Промінвестбанку,  СбербанкуУкрсоцбанкуАльфа-Банку,  Райффайзен Банку АвальВТБ Банку,  ПУМБ,  Укрсиббанку,  Укргазбанку.

Також див. про стан Платинум БанкуДіамантбанкуКредит Дніпро,  Траст,  ПівденнийБанку інвестицій та заощадженьВосток,  Мегабанку,  МІБ,  ГлобусФінбанкуМісто БанкуБМ БанкуТаскомбанку,  Індустріалбанку, А-банку, Кліринговий дім, Артем-Банку, Авангард, Апекс-БанкуФортуна-Банку