"Платинум Банк" заявив, що готує позови до Поліщука

Все про економіку та фінанси

Платинум Банк в офіційній заяві повідомив, що «у зв`язку з поширенням провокаційних заяв і завідомо неправдивих звинувачень на адресу банку паном Поліщуком, ПАТ «Платинум Банк» готує позови до суду про захист ділової репутації та відшкодування заподіяної шкоди».

«Офіційно повідомляємо, що в ПАТ «ПТБ» відсутні рахунки компаній, які фігурують у скандалі з ПАТ «Банк Михайлівський».

Раніше прес-служба Платинум Банк вже офіційно заявляла про те, що в 2016 році злиття, поглинань або придбання активів у інших учасників банківського ринку ПАТ «ПТБ» не здійснював.

Банк здійснює свою діяльність у рамках нормативно-правових актів НБУ та в суворій відповідності до законодавства України, повністю виконуючи свої зобов`язання перед клієнтами», - йдеться в заяві фінустанови.

Зауважимо, що вчора Віктор Поліщук в ефірі телеканалу «NewsOne» вчергове заявив, що продав мажоритарну частку в банку «Михайлівський» для Бориса Кауфмана в інтересах «Платинум Банку» за 200 млн грн (у розповіді фігурувала компанія IBELIN SPECIAL OPPORTUNITIES FUND). 

В одній частині інтерв’ю В. Поліщук, зокрема, констатував, що банк «Михайлівський» в нього хотіли «віджати» (Б. Кауфман через К. Рожкову); в іншій же частині - висловився більш м`яко, зауваживши, що продати «Михайлівський» його не змушували, а «наполегливо рекомендували».

Поліщук повідомив, що вчора він побував на допиті у слідчих Нацполіції. Також серед іншого він запевнив, що не має стосунку до «протестної активності» під НБУ.

Як відомо, сьогодні в бізнес-центрі "Гуллівер" (його пов`язують з Поліщуком, однак він запевняє, що не є його власником) був обшук у рамках досудового розслідування кримінального провадження щодо сумнівних операцій в банку "Михайлівський".

Довідково

Як писав Finbalance, 09 листопада Шевченківський райсуд м. Києва задовольнив клопотання слідчого Нацполіції та в рамках кримінального провадження №42016100000000558 від 02.06.2016 (щодо зловживань у банку «Михайлівський») надав дозвіл працівникам Державної аудиторської служби України на проведення позапланової виїзної ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності банку «Михайлівський» за період діяльності з 01.10.2014 по 24.05.2016, шляхом проведення зустрічних звірок діяльності вказаного банку із «Платинум Банком» та, при необхідності, з іншими компаніями (ТОВ «Інвестиційно-розрахунковий центр», ТОВ «Кредитно-інвестиційний центр»).

17 жовтня Шевченківський райсуд м. Києва в рамках кримінального провадження №420161000000000558 щодо сумнівних операцій банку «Михайлівський» задовольнив клопотання слідчого Нацполіції про тимчасовий доступ до документів й можливість їх вилучення, що знаходяться у володінні «Платинум Банку» та стосуються відкриття й використання рахунку ТОВ «Фінансова компанія «Фагор».

Згідно з ухвалою Шевченківського райсуду м. Києва від 10 жовтня, слідчі Нацполіції зверталися до суду з клопотанням накласти арешт на кошти, які знаходяться на рахунку ТОВ «Фінансова компанія «Фагор» №26508302281601, відкритому в «Платинум Банку» у межах встановлених кримінальним провадженням збитків у сумі 2,3 млрд грн, завданих державі в особі Фонду гарантування через сумнівні операції в банку «Михайлівський».

Наприкінці жовтня в будинку заступниці глави НБУ Катерини Рожкової правоохоронці провелиобшук в рамках розслідування справи щодо банкрутства банку «Михайлівський».

За даними слідства, в результаті сумнівних операцій в банку «Михайлівський» перед банкрутством з його застави було виведене заставне майно підконтрольних власнику банку підприємств (слід розуміти, мався на увазі саме Поліщук, - ред.) вартістю 2,15 млрд грн.

У Єдиному державному реєстрі юросіб, фізосіб-підприємців та громадських формувань на сьогодні кінцевим бенефіціаром банку «Михайлівський» значиться Віктор Поліщук.

На офіційному сайті НБУ у відомостях про структуру власності банку «Михайлівський» останні дані - станом на 19 травня: в них бенефіціарами банку значаться 12 осіб (включно з Ігорем Дорошенком) з частками менше 10% кожна. Раніше така ж інформація фігурувала в держреєстрі юросіб, фізосіб-підприємців та громадських формувань.