Платинум Банк: порт "Чорноморськ" відсудив у Фонду гарантування 113,5 млн грн

Все про економіку та фінанси

02 березня Одеський окружний адмінсуд задовольнив позов державного підприємства «Морський торговельний порт «Чорноморськ», визнав протиправною бездіяльність тимчасового адміністратора Платинум Банку та зобов’язав його виконати платіжні доручення порту «Чорноморськ», перерахувавши 108,5 млн грн та 184 тис дол з рахунку в Платинум Банку на рахунок в Укргазбанку.

У постанові суду констатується, що вказані платіжні доручення були відправлені держпідприємством тимчасовому адміністратору Платинум Банку 12 січня, тоді як Платинум Банк був визнаний неплатоспроможним 10 січня, а 11 січня тимчасовий адміністратор заборонив здійснювати будь-які видаткові операції (чим і мотивував неможливість перерахування коштів).

У цьому контексті суд зауважив, що вимога «Чорноморська» про виконання платіжного доручення «не є майновою вимогою, а є вимогою про зобов`язання вчинити певні дії».

«У даному випадку Державне підприємство «Морський торговельний порт «Чорноморськ» не є кредитором ПАТ «Платинум Банк», на якого поширюються обмеження встановлені п.1 ч.5 ст.36 Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб».

Суд прийшов до висновку, що бездіяльність відповідача щодо невиконання платіжних доручень позивача від 12.01.2017 року №7 та №25 є протиправною. Позовні вимоги є обґрунтованими та належать до задоволення», - йдеться в постанові Одеського окружного адмінсуду від 02.03.2017.

Фонд гарантування заявив про намір подати апеляційну скаргу за вказане рішення.

Довідково

Глава НБУ Валерія Гонтарева заявляла, що на момент визнання Платинум Банку неплатоспроможним в ньому були зосереджені кошти держпідприємств на 500 млн грн.

Міністр інфраструктури Володимир Омелян констатував, що в Платинум Банку були кошти двох підприємств з вертикалі Мінінфраструктури. За даними ЗМІ, на кінець 2016 року підприємства Мінінфраструктури (у т.ч. "Украерорух") тримали в Платинум Банку 334 млн грн.

Як писав Finbalance, ще 21 лютого Фонд гарантування констатував, що фізособи, які були вкладниками Платинум Банку, у межах гарантійної суми отримають компенсацї на 4,9 млрд грн, водночас 03 березня Фонд озвучив іншу суму – 4,7 млрд грн.

Деякі вкладники Платинум Банку скаржилися на блокування виплат для них, які Фонд мотивував додатковою перевіркою операцій з 06.01.2017 до 11.01.2017.

До речі, з 1 по 10 січня (тобто перед введенням тимчасової адміністрації) обсяг вкладів фізосіб у Платинум Банку досить різко скоротився - на 680 млн грн, або на 11,2%.

Судячи зі звітності НБУ, на початку березня він монетизував держоблігації на 2,5 млрд грн, які були випущені Мінфіном для Фонду гарантування.