Платинум Банк: ВАСУ не заморозив виплату ФГВФО на 113 млн грн "Чорноморську"

19.04.2017, 09:00

12 квітня Вищий адмінсуд відкрив касаційне провадження за касаційною скаргою тимчасового адміністратора Платинум Банку на ухвалу Одеського апеляційного адмінсуду від 03.04.2017, якою через несплату судового збору було залишено без руху апеляційну скаргу вказаного представника Фонду гарантування на постанову Одеського окружного адмінсуду від 02.03.2017 в справі №815/521/17.

Як писав Finbalance, 02 березня Одеський окружний адмінсуд задовольнив позов держпідприємства «Морський торговельний порт «Чорноморськ», визнав протиправною бездіяльність тимчасового адміністратора Платинум Банку та зобов’язав його виконати платіжні доручення порту «Чорноморськ», перерахувавши 108,5 млн грн та 184 тис дол з рахунку в Платинум Банку на рахунок в інший банк.

У постанові Одеського окружного адмінсуду зазначалося, що платіжні доручення були відправлені держпідприємством 12 січня, тоді як Платинум Банк був визнаний неплатоспроможним 10 січня, а 11 січня тимчасовий адміністратор заборонив здійснювати будь-які видаткові операції (чим і мотивував неможливість перерахування коштів). Суд зауважив, що вимога «Чорноморська» про виконання платіжного доручення «не є майновою вимогою, а є вимогою про зобов`язання вчинити певні дії».

Своєю ухвалою від 12.04.2017 Вищий адмінсуд хоча й відкрив касаційне провадження по цій справі, однак відмовив тимчасовому адміністратору Платинум Банку в задоволенні клопотання про зупинення виконання оскаржуваного у справі судового рішення.

Контекст

Глава НБУ Валерія Гонтарева заявляла, що на момент визнання Платинум Банку неплатоспроможним в ньому були зосереджені кошти держпідприємств на 500 млн грн.

Міністр інфраструктури Володимир Омелян констатував, що в Платинум Банку були кошти двох підприємств з вертикалі Мінінфраструктури. За даними ЗМІ, на кінець 2016 року підприємства Мінінфраструктури (у т.ч. "Украерорух") тримали в Платинум Банку 334 млн грн.

За даними Фонду гарантування, на 01.04.2017 вкладники Платинум Банку в межах гарантійної суми отримали компенсації на 4,52 млрд грн (92,5% запланованих виплат).

Судячи зі звітності НБУ, на початку березня він монетизував держоблігації на 2,5 млрд грн, які були випущені Мінфіном для Фонду гарантування. Швидше за все, це відбулося, передусім, для виплат вкладникам Платинум Банку.

P.S. Із 1 по 10 січня (тобто перед введенням тимчасової адміністрації) обсяг вкладів фізосіб у Платинум Банку досить різко скоротився - на 680 млн грн, або на 11,2%. Можна припустити, що це було в т.ч. зумовлено поверненням вкладів "200+", які не вписуються в страхову суму Фонду гарантування.