Пінчук і держава спробують поділити активи групи "Приват"

Все про економіку та фінанси

За даними джерел газети «Дзеркало тижня. Україна», значна частина активів І. Коломойського (в т.ч. феросплавні комбінати і низка інших) перебувають у заставі під забезпечення виплат на користь Віктора Пінчука за рішенням Лондонського суду та Лондонського арбітражу.

«Їхня переуступка неможлива, інакше Коломойському загрожують кримінальне переслідування (спроможне дістати його в усіх країнах, крім хіба що Ізраїлю) і в`язниця років на шість», - пише видання.

Посилаючись на джерела в Адміністрації Президента, газета констатує, що «очільник держави має намір стягнути з акціонерів "Привату" все, що з них належить» для компенсації витрат, понесених державою на докапіталізацію Приватбанку (за даними НБУ та Мінфіну, буде йтися про суму як мінімум про 116,8 млрд грн).

«Причому для цього не лише буде залучено найкращих місцевих і іноземних юристів, а й створено спеціальну слідчу групу, до якої увійдуть аудитори, слідчі й міжнародні експерти. Тобто наміри начебто задекларовані серйозні, але чи будуть вони виконуватися, чи все це — тільки гра на публіку?

<…> Судячи з настрою президентського оточення, з високою ймовірністю авіакомпанія МАУ, "Буковель", обленерго, медіа-холдінг і "кілька феросплавних заводів" змінять нинішніх власників, як і багато інших активів, що поки належать акціонерам "Привату", якщо колишні власники банку №1 не заповнять діру №1 у касі "Привату"

<...> У порівняно ситому 2011 р. власники "Привату" запропонували купити банк президенту "Сбербанка России" Герману Грефу. За три мільярди доларів. "Сбербанк России" відмовився. У 2016-му наша держава одержала це задоволення за п`ять ярдів. Платити цю ціну заступник голови НБУ пропонує всім громадянам країни — по 3 тис. грн з носа. Ні, панове. Платити є кому й без нас. Чи є кому спитати? Жорстко й професійно, справедливо та на благо скарбниці? Держава зайшла в "Приват", тому що не могла не зайти. І коли настане час виходити з нього, нехай зробить це чесно. Для різноманітності», - пише «Дзеркало тижня. Україна».

Довідково

Віктор Пінчук вважається близьким до нинішньої влади, надаючи в т.ч. підтримку через лояльних нардепів.

Нікопольський феросплавний завод разом зі Стахановським та Запорізьким феросплавними заводами, а також Марганецьким і Орджонікідзевським ГЗК входять у холдинг, мажоритарним контролером яких вважаються структури групи «Приват», а серед міноритаріїв (хоча й зі значним пакетом) – Віктор Пінчук.

Через конфлікт навколо виплати дивідендів І. Коломойський та В. Пінчук з’ясовували стосунки в Лондонському арбітражному суді. Водночас за неофіційними даними, в жовтні минулого року нібито була досягнута мирова угода, відповідно до якої Коломойський та Боголюбов мають виплатити Пінчуку чи то 500 млн дол., чи то 250 млн дол.

У січні поточного року повідомлялося, що В. Пінчук з одного боку та І. Коломойський з Г. Боголюбовим з іншого домовилися про врегулювання суперечки без розгляду її у Високому суді Лондона щодо Криворізького залізорудного комбінату. За неофіційними даними, контролери групи "Приват" погодилися виплатити Пінчуку 500 млн дол у розстрочку (тоді як Пінчук у позові вимагав відшкодування у розмірі 2 млрд фунтів збитків та 90 млн фунтів первинних інвестицій у підприємство).

Перелік активів групи "Приват", підготовлений порталом "Бізнес.Цензор", див. нижче.