Підопічні головного лоббіста Кремля не повертають 100 млн грн нідерландському ІНГ Банку?

Все про економіку та фінанси

Згідно з даними держреєстру судових рішень, 18 липня Господарський суд Запорізької області виніс чергову ухвалу, що заважає ІНГ Банку домогтися в судовому порядку визнання банкрутом корпорації «Золоті Ворота» та повернення понад 100 млн грн.

Служителі Феміди під різними приводами уже неодноразово дистанціювалися від розгляду цієї справи. На їх думку, то позивачем було надано недостатньо уточнювальних документів; то він не довів надіслання копії заяви про порушення справи про банкрутство на адресу відповідача; то на платіжному дорученні не було відмітки про зарахування судового збору до держбюджету і т.д.

Як свідчать матеріали держреєстру судових рішень, ІНГ Банк в 2008 році уклав з корпорацією кредитний договір на відкриття кредитної лінії на 100 млн грн з терміном погашення до червня 2012 року. Пізніше за ініціативою позичальника ліміт було збільшено до 140 млн грн. Поручителями по кредитах виступили підприємства зі структури все тих же «Золотих воріт» - «Південьзахідшляхбуд» та «Будівельне управління №813».

Кредитор, так і не дочекавшись, на його думку, повного виконання позичальником боргових зобов’язань у визначений термін, у грудні-2012 звернувся до господарського суду міста Києва із позовом про стягнення солідарно з корпорації «Золоті Ворота», ПАТ «Південьзахідшляхбуд» та ПАТ «Будівельне управління №813» 110,3 млн грн. (90,1 млн грн. – основної суми кредиту та ще 20,2 млн грн. – по відсотках за користування позиковими коштами).

Натомість «Будівельне управління №813» та «Південьзахідшляхбуд» виступили із зустрічним позовом про припинення договору поруки. Як аргумент вони наводили те, що кредитний ліміт було збільшено виключно з ініціативи корпорації «Золоті ворота», а вони про це не знали і своєї згоди на це не надавали. Суд схилився на їхній бік, і договори поруки було визнано припиненими.

Банк намагався оскаржити рішення, але безуспішно. У такій ситуації всі його претензії були зосереджені на «Золотих воротах». Але корпорація виявилась неплатоспроможною, і банк ініціював справу про банкрутство, щоб стягнути хоч якість кошти у вигляді майна корпорації. Проте виявилося, що вона по суті не володіє ні будівельними компаніями, ні іншими активами, і навіть змінила місце прописки. А колишні ж поручителі вже не мають до неї стосунку.

Кінцевим бенефіціаром «Золотих воріт» вважається бізнесмен С. Самусєв, якого при цьому тісно пов’язують з ключовим лобістом інтересів РФ в Україні – «громадянином» Медведчуком (Самусєв був його радником). Як переконують «злі язики», «злий геній» української політики нібито в т.ч. допомагав структурам «Золотих воріт» при різних владних командах перемагати на держтендерах, зокрема, з будівництва доріг.