Пенсійний фонд за 7 місяців взяв позики в уряду на 50 млрд грн, повернув - 40 млрд грн

Все про економіку та фінанси

За даними міністра соцполітики Андрія Реви, Пенсійний фонд повернув левову частку позич, взятих з Єдиного казначейського рахунку, пише "Економічна правда".

У січні-липні Пенсійний фонд позичив у держскарбниці 50,1 млрд гривень, повернув – 40 млрд гривень. Найбільше ПФ позичав у січні та червні цього року – 10,2 та 10,4 млрд гривень відповідно.

Нагадаємо, 1 серпня 2018 року на ЄКР залишилося 1,99 млрд гривень. Це найгірший показник з лютого 2014 року, коли на рахунку було 108,1 тис гривень.

Витрати Пенсійного фонду в першому півріччі порівняно з аналогічним періодом минулого року зросли на 39,9%, або на 49,7 млрд грн і становили 174,3 млрд грн. У першому півріччі до фонду надійшло 167,9 млрд грн, з яких 95,5 млрд грн - власні надходження (відповідно решта, - це кошти, отримані з держбюджету, - ред.).

Раніше ЗМІ писали з посиланням на джерела в Кабміні, що Пенсійному фонду до кінця 2018 року може не вистачити близько 12 млрд гривень для виплати пенсій.

"Не буде такого, що комусь не виплатять пенсії. Рік закриють, але питання в тому - як", - уточнював співрозмовник журналістів у Кабміні.

За його словами, Мінфін ще на початку року попереджав про те, що підвищення пенсій військовим і поліцейським не по силам держскарбниці.

"Популізм вилазить боком, за "солодкі рішення" тепер потрібно платити. Рева планував перекрити недостачу за рахунок чергового підвищення мінімальної зарплати, але зараз для цього немає можливості. Навіть розглядали варіант збільшити ставку ЄСВ, але в підсумку від цієї ідеї відмовилися. Поки залишається перекривати "діру" або за рахунок збільшення дотацій, або за рахунок позик Держказначейства. Інших варіантів немає", - додав чиновник.

У Міністерстві соціальної політики ризик нестачі коштів на пенсійні виплати не визнавали, запевняючи, що всі підвищення пенсій і в цьому, і в минулому роках робилися в рамках бюджету Пенсійного фонду.

"Всі підвищення, які робив уряд, затверджувалися ще торік у жовтні, було заплановано підвищення прожиткового мінімуму з липня та з грудня, також було заплановано підвищення пенсій військовим, і всі ці кошти передбачені. Зміни до держбюджету для збільшення дотацій Пенсійному фонду в цьому році не знадобляться", - запевнив заступник міністра соцполітики Микола Шамбір.